+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Káva Aromaniac Dominikánská republika Barahona

  Káva Aromaniac Dominikánská republika Barahona
  Káva Dominikánská republika Barahona, často také označovaná jako Santo Domingo Barahona, pochází právě z provincie Barahona v jihozápadní části Dominikánské republiky. Je považována za nejlepší kávu produkovanou v této zemi.
   Vyberte si variantu:
   Dominikánská republika Barahona, zrnková, 250g
   250 g, zrnková, v sáčku

   229 Kč

   Dominikánská republika Barahona, mletá, 250g
   250 g, mletá, v sáčku

   249 Kč

   Kávě rozumíme

   Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

   Na nic nečekáme

   Objednávky do 13:30 posíláme ten samý den

   Pražíme si vlastní

   A fakt nám chutná, co vám?

   Máte nás rádi

   Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

   14 let na trhu

   14 let na trhu a ještě nekončíme

   V dobách dávných, v roce 1720, vydal se Francouz Gabriel de Clieu z návštěvy krále Ludvíka XIV. na dlouhou plavbu k ostrovu Martinique. Vezl s sebou dar z majetku královského - dvě rostliny kávovníku. Legenda praví, že při proplouvání Atlantikem nastalo naprosté bezvětří a de Clieu uvízl na širém moři. Jak šly dny dál, zásoby docházely a rostliny začaly uvadat. Gabriel de Clieu obětoval svoji poslední zásobu vody kávovníkům. Zanedlouho začalo opět foukat, plachty se napnuly a de Clieu šťastně doplul na Martinique i s jednou rostlinkou, která díky jeho oběti přežila. Mezi lety 1725 a 1735 se pak rostlinky dostaly na ostrov Hispaniola, kde dnes leží Dominikánská republika. V tamější bohaté půdě začaly kávovníky hojně růst a daly vzniknout dnes jedněm z nejstarších kávových plantáží Nového Světa...

   o kávě

   Káva označovaná jako Barahona z Dominikánské republiky je opravdovým gurmánským zážitkem. Díky její plné a sladké chuti, velmi nízké kyselosti a vynikajícímu aroma je nejen považována za nejlepší kávu Dominikánské republiky, ale dokonce je často přirovnávána ke slavné jamajské Blue Mountain.

   o zemi, kde se káva pěstuje

   Region Barahona v Dominikánské republice se může chlubit opravdu unikátním podnebím pro pěstování - celoroční deště, teplé oceánské proudy a mírné pasáty, to vše jsou ideální podmínky pro dlouhé vegetační období. Díky tomu se mohou kávové plody otevírat pomalu, což zaručuje perfektní kvalitu. V Dominikánské republice je tamější káva vzhledem ke své vysoké kvalitě a nízké kyselosti natolik ceněná a oblíbená, že oproti jiným středoamerickým a latinskoamerickým zemím, které většinu kávy vyvážejí, jí hodně zůstává na ostrově, kde je považována za elixír života. V roce 2007 bylo v Dominikánské republice 50.000 pěstiteli vyprodukováno 4.500 tun kávy k exportu.

   chuť kávy

   Pro kávu Dominikánská republika Barahona je charakteristická sladká, bohatá plná chuť s velmi jemnou kyselostí. Výtečné aroma je už jen příjemným doplňkem toho, co se odehraje ve Vašich ústech hned po prvním doušku této kávy...

   Parametry

   VýrobceAromaniac

   Káva si vás našla

   … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

   Pražírna Aromaniac

   Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


   Hodnocení (37)

   4.6
   37 hodnocení
   32x
   1x
   2x
   0x
   2x

   Dotazy a komentáře (20)

   Kateřina8. 10. 2023
   Pražení

   Dobrý den, již spoustu let u vás objednávám Dominikánskou zrnkovou kávu a ač jsem vyzkoušela spoustu jiných, zatím jsem nenašla kávu, která by mi chutnala víc. Bohužel v poslední zásilce mi přijde, že je káva méně pražená, než bývala v minulosti a mně osobně díky tomu moc nechutná. Dodávka z letošního června. Bude takto méně pražená i nadále nebo to byla nějaká jednorázová záležitost?

   Veronika Zadáková, Aromaniac10. 10. 2023
   Dobrý den, těší nás, že máte naši kávu ráda. :) Světlejší pražení byla pouze jednorázová záležitost, omlouváme se. Pokud máte zájem, kávu nám můžete reklamovat a my Vám rádi zašleme čerstvě praženou. :)
   Balu13. 12. 2022
   Zaujímavá káva

   Po otvorení ma prekvapila veľmi intenzívna dosť horká vôňa a tmavá farba. Takisto aj chuť po príprave (handpresso) je pomerne dosť horká a intenzívna. Túto kávu bez trošky cukru asi nedám, ale s trochou trstinového cukru bol výsledok porovnateľný s tmavou čokoládou 90+ %. Dobrá, ale pre mňa osobne nie na každodenné pitie.

   Veronika Zadáková, Aromaniac14. 12. 2022
   Dobrý den, děkujeme Vám za recenzi kávy. Dominikánská republika Barahona se řadí mezi více intenzivní a hořké kávy.
   Kamila11. 6. 2021

   Dobrý den, je káva spíše na espreso nebo filtr? Děkuji

   Monika Vaněčková, Čerstvá Káva14. 6. 2021
   Dobrý den, káva je pražena na střední stupeň, tedy City Plus. Při jejím využití záleží především na Vašich chuťových preferencích, ale samozřejmě ji lze vychutnat jak na espresso tak na filtr.