+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Káva Aromaniac Guatemala Tres Maria

  Káva Aromaniac Guatemala Tres Maria
  Guatemalská káva Tres Maria pochází z regionu Huehuetenango a vyniká svojí plnou, delikátně sladkou, naprosto vyváženou chutí s vinnými tóny a příjemnou kyselostí, stejně jako úchvatným aroma.
   Vyberte si variantu:
   Guatemala Tres Maria, zrnková, 250g
   250 g, zrnková, v sáčku

   169 Kč

   Guatemala Tres Maria, mletá, 250g
   250 g, mletá, v sáčku

   189 Kč

   Guatemala Tres Maria, zrnková, dóza, 250g
   250 g, zrnková, v dóze

   219 Kč

   Guatemala Tres Maria, mletá, dóza, 250g
   250 g, mletá, v dóze

   239 Kč

   Kávě rozumíme

   Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

   Na nic nečekáme

   Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

   Pražíme si vlastní

   A fakt nám chutná, co vám?

   Máte nás rádi

   Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

   14 let na trhu

   14 let na trhu a ještě nekončíme

   Již v roce 1750 přepraven byl kávovník jezuity do Guatemaly, avšak jen jako okrasná rostlina. Padesát let poté Guatemala prodělala obrovské ztráty kvůli útoku sarančat na rozhlehlé plantáže indigovníků, její tehdejší hlavní zemědělské plodiny, které korunoval za dalších padesát let úpadek zájmu evropského chemického průmyslu o indigo. A tak guatemalská vláda rozhodla o využití kávy jako nové primární plodině na export do Evropy a v roce 1868 jako podporu tohoto strategického tahu rozdala více než milion semen kávovníku tamějším farmářům...

   o kávě

   Vzhledem k výborným podnebným podmínkám je chuť guatemalské kávy tak zajímavá a vyvážená, že je odborníky často řazena mezi nejlepší kávy světa. Pěstuje se v různých nadmořských výškách, což nabízí mnohem širší a zajímavější možnosti výběru kávových zrn.

   o zemi, kde se káva pěstuje

   Pěstování kávy je v Guatemale rozděleno do 8 hlavních regionů, na 5 z nich jsou pohoří sopečného původu. Každý region nabízí mírně odlišné podnebné podmínky vzhledem k různým nadmořským výškám, díky čemuž má káva z každého regionu svoji charakteristickou chuť. Káva Guatemala Tres Maria, kterou Vám nabízíme, pochází z oblasti Huehuetenango, jedné ze tří nevulkanického původu. Tato oblast nabízí nejvíce vlhkosti a pěstování v nejvyšší nadmořské výšce, až 2000 m.n.m., běžně kolem 1500 - 1800 m.n.m., což je způsobeno především horkými vlhkými proudy z Mexika.

   chuť kávy

   Pro guatemalské kávy je charakteristická sladká a vyvážená chuť s příjemnou kyselostí, kterou káva z oblasti Huehuetenango doplňuje o vinné tóny.

   Parametry

   VýrobceAromaniac

   Káva si vás našla

   … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

   Pražírna Aromaniac

   Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


   Hodnocení (49)

   4.9
   49 hodnocení
   43x
   6x
   0x
   0x
   0x

   Dotazy a komentáře (16)

   Martin28. 7. 2022
   Styl pražení

   Dobrý den, minulý týden jsem si objednal jako již mnohokrát tuto kávu. Nemohlo mi však uniknout, že oproti předchozím dodávkám tato byla upražena výrazně světlejší než doposud, což změnilo aciditu i celkovou chuť kávy. Osobně mi u vás vyhovovalo právě to tmavé pražení. Chtěl bych se zeptat, zda se jedná o změnu trvalou a zda se změní styl pražení i u ostatních druhů.z vaší nabídky. Děkuji za odpověď. Martin

   Pavel Zuska, Čerstvá Káva28. 7. 2022
   Hezký den, děkujeme Vám za podnět k pražení. Informaci předáme co nejdříve našim kolegů do pražírny. Pokud si přejete balíček s kávou vyměnit či reklamovat, napište nám prosím na e-mail s přiloženými fotografiemi kávových zrn v příloze. Děkujeme za pochopení.
   Jiří Kadleček23. 3. 2022
   Káva se chová nějak "divně"...

   Tato káva se chová velice odlišně od jiných (z jiných prodejen). Mletí proběhne na extrémně jemnější stupeň, aniž bych měnil hrubost mlýnku. Na obvyklé mletí okamžitě zacpe sítko espressa a neprojde ani kapka. Abych vůbec protlačil vodu přes sítko, musel jsem posunout mlýnek asi o 5 stupňů k hrubosti, a i tak to je na hraně. Asi to má co do činění s pražením...(?) Uvidím jak dopadne Dominikánská.

   Pavel Zuska, Čerstvá Káva23. 3. 2022
   Hezký den, závisí to opravdu na spoustu faktorech. Jedna z příčin právě může být hrubost mletí nebo druh kávy a způsob jejího pražení. Určitě doporučujeme, aby hrubost kávy pro espresso do sítka nebyla příliš jemná, ale ani ne hrubá. Přikládáme zde odkaz jak zvolit správnou hrubost mletí pro různé přípravy káv: https://www.cerstvakava.cz/akademie/jak-namlit-kavu-pro-ruzne-zpusoby-pripravy/
   Zuzana9. 3. 2022
   divná chuť

   Dobrý deň, kávu som u Vás objednala 23.2.(dátum spotreby 16.2.2023) Káva má chuť umelej hmoty, nedá sa piť. Neviem čo sa mohlo stať, pretože túto kávu som už u Vás objednávala a určite nechutila takto odporne. Mlela som ju na elektrickom aj ručnom mlynčeku. Vonia skvele, chuť je naozaj odporná. Všetky Vaše kávy sú vynikajúce, tak toto ma fakt mrzí.

   Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva9. 3. 2022
   Dobrý den, je nám velice líto, že nejste spokojená s naší kávou. Na její kvalitě si vždy velmi zakládáme a veškerou naší upraženou kávu pečlivě kontrolujeme. V případě, že káva neodpovídá standardům, pravděpodobně došlo k pochybení při pražení, nicméně výkyvy při pražení se vyskytují zcela výjimečně. Kávu nám můžete samozřejmě reklamovat a zanést nebo zaslat na naši prodejnu na Praze 7. Jakmile kávu obdržíme, zahájíme reklamační řízení a její kvalitu prověří náš reklamační technik společně s naším pražičem. O výsledku budete následně informována.