+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
  :(
  To je škody, košík je prázdný

  Káva Aromaniac Salvador Santa Ana

  Káva Aromaniac Salvador Santa Ana
  Dokonale vyvážená a plná chuť ze svahů sopky. Jejímu krémovému tělu dominují sladké karamelové a medové tóny doplněné ovocnou svěžestí červených jablek.
   Vyberte si variantu:
   Salvador Santa Ana - zrnková, 250 g
   250 g, zrnková, v sáčku

   219

   Salvador Santa Ana - mletá, 250 g
   250 g, mletá, v sáčku

   239

   Salvador Santa Ana - zrnková, dóza, 250 g
   250 g, zrnková, v dóze

   269

   Salvador Santa Ana - mletá, dóza, 250 g
   250 g, mletá, v dóze

   289

   Kávě rozumíme

   Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

   Na nic nečekáme

   Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

   Pražíme si vlastní

   A fakt nám chutná, co vám?

   Máte nás rádi

   Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

   14 let na trhu

   14 let na trhu a ještě nekončíme

   Ze sopečného pohoří

   Zrnka rostou a dozrávají na svazích vulkánu Santa Ana v pohoří Apaneca. Svou sílu a chuť čerpají nejen ze sopečné půdy a vlhkého tropického klimatu, velkou roli totiž hrají samotné farmy. Většina z nich je rodinná, a tak se péče a zkušenosti předávají z generace na generaci.

   Sběr probíhá pravidelně od prosince do února. Farmáři zrnka ručně sklízí i přebírají. Ta nejlepší pak zpracovávají mokrou metodou a následně je nechávají proschnout po slunečními paprsky.

   Jak tedy chutná?

   Z šálku ucítíte intenzivní lískooříškové aroma. Samotná chuť je vyvážená a jemná. V těle objevíte sladké karamelové a medové tóny a příjemnou svěžest červených jablek. Každý doušek pak uzavírá dochuť hořké čokolády.

   Co objevíte s kávou Explorers?

   Její přirozený charakter s příjemně svěžími tóny. Pražíme ji totiž světleji, což umožňuje kávě více rozvinout chuťový profil. Káva je však stále dokonale vyvážená. V šálku tak najdete mnohé – od čokolády přes jahody, třešně až po vanilku či jasmín.

   Parametry

   VýrobceAromaniac

   Káva si vás našla

   … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

   Pražírna Aromaniac

   Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


   Hodnocení (11)

   4.9
   11 hodnocení
   10x
   1x
   0x
   0x
   0x

   Dotazy a komentáře (5)

   Lenka11. 4. 2022
   Mletí

   Dobrý den, minule jsem od vás brala tuto kávu jako mletou, tentokrát je v nabídce jen zrnková. Je možné nechat si ji umlít? Případně jak to zařídit? Děkuju!

   Pavel Zuska, Čerstvá Káva11. 4. 2022
   Hezký den, děkujeme za Váš dotaz a kávu v mleté variantě naleznete na tomto odkazu: https://www.cerstvakava.cz/1926-cerstva-kava-salvador-santa-ana-mleta/. Do poznámky v objednávce nám můžete napsat na jakou přípravu kávy si budete přát kávu umlít.
   Tereza25. 11. 2021

   Dobrý den, jedná se o 100% arabiku? Děkuji za odpověď:)

   Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva26. 11. 2021
   Dobrý den, ano, jedná se o 100% arabiku.
   Kateřina22. 11. 2021
   Dóza

   Dobrý den, bude možnost i této kávy v dóze? Děkuji za odpověď

   Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva22. 11. 2021
   Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V současné době neplánujeme tuto kávu nabízet také v dóze. Děkujeme ale za zajímavý podnět, který předáme našim kolegům.