+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10–17:30)

  Kostarika Tarrazu, mletá, 250g

  Káva Costa Rica Tarrazu, mletá
  Ve světě si ji cení jako jedné z nejlepších káv. Svoji hedvábnou, a přesto bohatou chuť, získává na svazích vyhaslých vulkánů v kostarickém kantonu Tarrazu. Právě pro jemnost ji doporučujeme dámám a pro naprostou vyváženost těm, kdo s kvalitní kávou začínají. Nechat se svést jemnou chutí kávy, které dává sílu tropické slunce a životodárné vody Pacifiku, se ale může každý...
  • Hmotnost

   250 g

  • Forma

   Mletá

  • Balení

   Sáček

  Vyberte si hrubost mletí:
  -- vyberte --

  Skladem 8 ks

  pošleme ještě dnes nebo

  229 Kč

  V rámci předplatného za 171,75 Kč
  Máme i další varianty:
  Kostarika Tarrazu, zrnková, 250g
  250 g, zrnková, v sáčku

  209 Kč

  Kostarika Tarrazu, zrnková, dóza, 250g
  250 g, zrnková, v dóze

  259 Kč

  Kostarika Tarrazu, mletá, dóza, 250g
  250 g, mletá, v dóze

  279 Kč

  Kávě rozumíme

  Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

  Na nic nečekáme

  Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

  Pražíme si vlastní

  A fakt nám chutná, co vám?

  Máte nás rádi

  Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

  14 let na trhu

  14 let na trhu a ještě nekončíme

  Země střední Ameriky, která vzdálená nám jest, ale přesto setkati s ní se můžeme zejména na stáncích v tržnicích, neb k nám dováženy jsou zdejší banány a také velmi známá káva krásných a vyrovnaných vlastností. Představte si – slunce, moře, hudba a káva kvalitní k polednímu oddychu. Slunci sice není zcela možno poručiti, ani moře přenésti, ale kávu dovézti dokážeme...

  Plantáže v kantonu Tarrazu

  o kávě

  Svoji chuť získává ve vysokých nadmořských výškách v kantonu Tarrazu, který jí propůjčil své jméno, tam, kde za dětských let planety Země bouřily sopky. Na kyselých půdách vyhaslých vulkánů a ve vlhkém podnebí nedalekého Pacifiku, násobeném paprsky tropického slunce, pěstují už celé generace pěstitelů kávy tu, kterou známe jako Tarrazu.

  Dokonalost, vyváženost, čistota a jemnost. Kostarická káva se vyznačuje vysokou kvalitou, kávová zrna procházejí před expedicí přísným výběrem. Pro své chuťové vlastnosti si jí cení odborníci po celém světě.

  o zemi, kde se káva pěstuje

  Ze středoamerických zemí to byla právě Kostarika, kde se začala káva poprvé pěstovat ve velkém – první kávovníky sem byly dovezeny v roce 1779 z Etiopie. Dnes patří káva k jejím hlavním vývozním artiklům – uvádí se, že v zemi, kde žije 3,5 milionu obyvatel, roste na plantážích na 400 milionů kávovníků. Výhradně arabik, pěstování robusty je v Kostarice zakázáno. Vývoz kávy tvoří přibližně 25 % všech výnosů zahraničního obchodu Kostariky.

  Plantáže v kantonu Tarrazu

  Nejproslulejší plantáže najdete jižním směrem od San José, kostarické metropole, v kantonu Tarrazu – tady, především v oblasti San Lorenzo, se na kyselé sopečné půdě pěstuje jedna z nejžádanějších káv světa: káva Costa Rica Tarrazu. Káva, o které si právě čtete.

  chuť kávy

  Šálek kávy Costa Rica Tarrazu je vyvážený s mírnou aciditou. V nádherném aroma kávy se mísí tóny vanilky, oříšků, karamelu a jemných citrusů. V chuti nejprve převládnou kořeněné momenty, pak káva pomalu získá obvyklou vyváženost, aby se nakonec dostavila sladká chuť lískových oříšků. Vše dohromady tvoří nádhernou a čistou kávu.

  Parametry

  Hmotnost
  Hmotnost: 250 g
  250 g
  Forma
  Forma: Mletá
  Mletá
  Kusy0 ks
  Balení
  Balení: Sáček
  Sáček
  ŘadaEssentials
  Acidita2/10
  Hořkost
  7/10
  Sladkost6/10
  Stupeň pražení3/8
  Země původuKostarika
  Druh100% arabika
  Hrubost mletídomácí pákový kávovar, moka konvička, french press
  Tělo7/10
  VýrobceAromaniac

  Káva si vás našla

  … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

  Pražírna Aromaniac

  Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


  Hodnocení (54)

  4.9
  54 hodnocení
  48x
  5x
  0x
  1x
  0x
  Miroslava Líbalová5. 3. 2023

  skvělá káva

  Ilona3. 3. 2023

  prostě dobrota, cena přijatelná

  Renáta Hubáčková28. 2. 2023

  Káva pro probuzení

  Dotazy a komentáře (3)

  ludvík23. 10. 2014
  Příprava

  Dobrý den, je tato káva určena výhradně pro kávovary nebo se dá připravit pouze jako normální nesko? :) Díky za odpověď, přeji krásný den.

  Hana Tůmová, Čerstvá Káva24. 10. 2014
  Dobrý den, tato káva je vhodná jak pro kávovary tak i pro veškeré alternativní způsoby přípravy kávy - moka konvička, french press, aeropress, vacuum pot apod. :-)
  Karel Novotný27. 11. 2013
  Aroma kávy

  Dobrý den, jak dlouho káva vydrží v obalu bez ztráty chuti a vůně (při odběru více kusů)

  Hana Tůmová, Čerstvá Káva27. 11. 2013
  Dobrý den, namletá káva ztrácí své aroma během několika minut po namletí. Pokud lze, určitě doporučujeme kávu kupovat zrnkovou a namlít ji až těsně před samotnou přípravou kávy ;-) Ruční mýnky nabízíme již od 289,- Kč.
  novkys1. 3. 2012
  mletá káva

  Dobrý den, hledám možnosti, jak si vychutnat kávu a nekupovat v marketech ty hrůzy. Jsem mj.příznicvem turecké kávy, k přípravě používám džezvu.Prý má být káva pro tuto přípravu na prach umletá. Můžete mi nějakou takovou doporučit. Jednou si u vás objednám, když budu spokojen, budu váš věrný odběratel. S přáním pěkného dne R.Novák

  Michal Jirek, Čerstvá Káva1. 3. 2012
  Dobrý den, kávu Vám rádi umeleme dle Vašeho přání, stačí napsat požadavek na hrubost mletí do poznámky k objednávce.