+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Káva Aromaniac Etiopie Bule Hora

  Káva Aromaniac Etiopie Bule Hora
  Smetanově krémová, ale přesto svěží. Zrnka zpracovaná naturální metodou ukrývají pro ně typické ovocné tóny. Chuťový profil ale není výrazně kyselý. Naopak je perfektně vyvážený a jemný.
   Kávě rozumíme

   Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

   Na nic nečekáme

   Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

   Pražíme si vlastní

   A fakt nám chutná, co vám?

   Máte nás rádi

   Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

   14 let na trhu

   14 let na trhu a ještě nekončíme

   Jen ta nejkvalitnější zrna

   Oblast Guji je svou kávou proslulá. Vděčí tomu nejen vysoko položeným plantážím, ale také sopečné půdě bohaté na živiny. Místní farmáři kávu sbírají většinou od října do února. Každou kávovou třešeň kontrolují a čekají, až skutečně plně dozraje. Sklizeň proto probíhá ručně a v několika etapách.

   Pečlivě vybrané třešně se pak dále zpracovávají naturální metodou. Tedy nejstarším a dnes odborníky vysoce ceněným způsobem. Pokud splní požadavky na kvalitu a zralost, uloží se na sušicí postele. Tam se na slunci nechávají schnout 7 až 10 dní a pravidelně se otáčí. Díky tomu zrnka získávají svou specificky krémovou chuť s ovocnými tóny.

   Jak tedy chutná?

   V chuti objevíte dokonalou kombinaci sladkých tónů se svěžestí ostružin a citrusů. To vše doplňuje jemná hořkost. Tělo kávy je smetanově krémové a hlavně perfektně vyvážené.

   Parametry

   VýrobceAromaniac

   Káva si vás našla

   … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

   Pražírna Aromaniac

   Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


   Hodnocení (6)

   5
   6 hodnocení
   6x
   0x
   0x
   0x
   0x

   Dotazy a komentáře (0)