+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Káva Aromaniac Kongo Kivu

  Káva Aromaniac Kongo Kivu
  Zajímavá chuť i původ. Káva s ořechovou hořkostí, kterou vyvažuje sladkost borůvek, roste na svazích aktivních vulkánů a také událostí nedávných nepokojů.
   Vyberte si variantu:
   Kongo Kivu - zrnková, 250 g
   250 g, zrnková, v sáčku

   209 Kč

   Kongo Kivu - mletá, 250 g
   250 g, mletá, v sáčku

   229 Kč

   Kávě rozumíme

   Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

   Na nic nečekáme

   Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

   Pražíme si vlastní

   A fakt nám chutná, co vám?

   Máte nás rádi

   Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

   14 let na trhu

   14 let na trhu a ještě nekončíme

   O kávě

   Oblast Kivu je domovem nejen posledním horským gorilám, ale také aktivních vulkánů a naší kávy. Sílu čerpá v 1 230 m n. m. ze sopečné půdy bohaté na minerály. Zdánlivě ideální podmínky pro pěstování ale dlouhá léta ničily ozbrojené nepokoje. Dnes je situace klidnější a mnoho rodin se ke kávě vrací.

   Naše Kongo Kivu je důkazem, jaký potenciál se v oblasti skrývá. Sbírá se od dubna do července a zpracovává se promytou metodou. Díky tomu je chuťově čistá a vyvážená.

   Jak tedy chutná?

   Z šálku ucítíte ovocnou vůni. Chuť otevírá příjemná hořkost vlašských ořechů, kterou vyvažují lehké grepové tóny a sladkost borůvek s melasou. Na samotném konci na vás čeká dochuť hořké čokolády.

   Jaké jsou kávy řady Essentials?

   Jemné, vyvážené a bez zbytečné kyselosti. Zrnka pražíme tak, aby vynikl jejich přirozený charakter i aroma. Tóny ucítíte jen v náznacích. Tak, aby výsledný chuťový profil byl stále lehký. To ale neznamená, že mezi jednotlivými kávami nepoznáte rozdíl. U některých si užijete třeba sladkou chuť čokolády, u jiných zase příjemnou hořkost oříšků.

   Parametry

   VýrobceAromaniac

   Káva si vás našla

   … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

   Pražírna Aromaniac

   Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


   Hodnocení (3)

   5
   3 hodnocení
   3x
   0x
   0x
   0x
   0x

   Dotazy a komentáře (0)