+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
  :(
  To je škody, košík je prázdný

  Káva Aromaniac Etiopie Sidamo

  Káva Aromaniac Etiopie Sidamo
  Ovocné tóny, oříšky, čokoláda. Královna etiopských káv, Sidamo, je výjimečná chutí i původem - právě v Etiopii se káva poprvé začala pražit a připravovat jako lahodný a osvěžující nápoj. Dopřejte si kávu z míst, kde se narodila...
   Vyberte si variantu:
   Etiopie Sidamo, zrnková, 250g
   250 g, zrnková, v sáčku

   199

   Etiopie Sidamo, mletá, 250g
   250 g, mletá, v sáčku

   219

   Etiopie Sidamo, zrnková, dóza, 250g
   250 g, zrnková, v dóze

   249

   Etiopie Sidamo, mletá, dóza, 250g
   250 g, mletá, v dóze

   269

   Kávě rozumíme

   Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

   Na nic nečekáme

   Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

   Pražíme si vlastní

   A fakt nám chutná, co vám?

   Máte nás rádi

   Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

   14 let na trhu

   14 let na trhu a ještě nekončíme

   Uprostřed Afrického rohu rozkládá se dnes země, která za pozornost naši stojí a pravlastí kávy považována jest. Dříve její jméno Habeš znělo, ale dnes nazývána jest Etiopií. Jedna z mála věcí, co za léta dlouhá zůstalo nezměněna, je lahodná káva, kterou tato země africká stále oplývá a k nám do Evropy často dovážena jest na velkých lodích po moři Středozemním.

   Káva v Etiopii

   o kávě Etiopie Sidamo

   Jejím domovem jsou plantáže v jihozápadní Etiopii, především kolem jezera Hawassa a poblíž hranic s Keňou v nadmořských výškách 1 800 – 2 400 metrů. Zrna má malá a šedavá, až vás napadne, zda právě ona je oprávněně považována za královnu etiopských káv. Už první doušek ale pochybnosti rozptýlí – chuťově neobyčejně zajímavá Sidamo předčí očekávání , když nabídne chuť plnou jasných ovocných tónů, přitom lehkou a jemnou.

   Proč právě Sidamo? Jméno tato výtečná káva získala po původních obyvatelích království Kaffa, nazývaných Sidamo nebo také Sidama. A zatímco oni zůstali zapomenuti, káva Sidamo patří k nejžádanějším kávám Afriky.

   o zemi, kde se káva Etiopie Sidamo pěstuje

   Není jiné země, kterou by si milovník kávy zamiloval více než právě Etiopii. Právě tady se arabica, nejkvalitnější z káv, narodila, právě tady je prapůvod kávovníků, které dnes plodí po celém světě. A právě tady, na pomezí Etiopie, Súdánu a Keni dle tradice v 9. století si pasáček koz povšiml zvláštního úkazu - jeho kozy vždy nápadně ožily, když spásly lístky rostliny. Ano, tou rostlinou byl kávovník.

   Sifting good beans from bad

   Dnes patří Etiopie k největším producentům a vývozcům kávy na světě, celosvětově jí patří sedmé místo. Káva je zpracovávána suchou i mokrou metodou. Nejznámějšími lokalitami, kde se etiopská káva pěstuje, jsou Harrar na východě, Jimma západně od Adis Abeby a především pak oblast Sidamo nedaleko hranic s Keňou. Právě tady sklízejí pěstitelé nejžádanější etiopské kávy – kávy se jménem Etiopie Sidamo.

   chuť kávy Etiopie Sidamo

   Lehká a jemná chuť, mírně kořeněná s čokoládovou plností, ve které se mísí oříšky s mnoha ovocnými tóny v čele s černým rybízem. Znamenité ovocné aroma, ve kterém převládá jasmín a tóny sladkých plodů, měnící se v kořeněné květinové aroma s nádechem vinné révy a čokolády.

   S prvním douškem se v ústech odehraje nikdy nekončící sen o mladých jahodách a sladké smetaně, až najednou vše skončí s doznívající sladkostí, jež vás nechá v očekávání na doušek další.

   Parametry

   VýrobceAromaniac

   Káva si vás našla

   … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

   Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


   Hodnocení (128)

   4.8
   128 hodnocení
   110x
   14x
   4x
   0x
   0x

   Dotazy a komentáře (25)

   Tina21. 6. 2021
   Káva pro Vacuum pot

   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je tato káva vhodná pro Vacuum pot, pokud ne, poradili byste mi nějakou? Děkuji za odpověď.

   Jana Gunst, Čerstvá Káva22. 6. 2021
   Dobrý den, káva Etiopie Sidamo je vhodná pro přípravu ve Vacuum potu. Ovšem při každé přípravě kávy záleží hlavně na Vašich chuťových preferencích. Káva Etiopie Sidamo je ovocnější, šťavnatá, kyselejší.
   Monika28. 3. 2020
   Moka konvice

   Dobrý den, je možné mi namlet kávu pro Moka konvici? Děkuji.

   Monika Ludmilová, Čerstvá Káva30. 3. 2020
   Dobrý den, rádi Vám nameleme naší Čerstvou Kávu pro přípravu v moka konvici, stačí nám tento požadavek napsat do zákaznické poznámky.
   Petr19. 2. 2020
   stupeň pražení kávy

   Dobrý den, zakoupil jsem si tuhle kávu a obdržel jsem tmavě praženou, chci se zeptat zda-li je možnost zakoupit kávu světle nebo středně praženou, nebo jen tuhle kávu pražíte na tmavší stupeň. Zatím jsem si objednal od Vás jenom 1x, ale určitě bych zkusil i jinou kávu, avšak tmavé pražená káva mně osobně nevyhovuje - ztrácí se acidita a tím pádem je skoro nemožné z kávy poznat ovocné tóny. Děkuji

   Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva19. 2. 2020
   Dobrý den, všechny naše čerstvě pražené kávy značky Čerstvá Káva pražíme na stupeň City Plus, tedy střední stupeň. Do budoucna však plánujeme zařadit do našeho sortimentu také kávy, které budou světleji pražené.
   Jan20. 10. 2019
   mletí kávy

   Dobrý den. Jaká je jemnost mletí Vaší mleté kávy??? Rád bych na velmi jemné mletí do džezvy. Děkuji

   Ivana Reich, Čerstvá Káva21. 10. 2019
   Dobrý den, kávu standardně meleme na espresso, pokud zákazníci neuvádějí v zákaznické poznámce jiný požadavek. Avšak na přípravu kávy v džezvě nejsme schopni kávu namlít, jelikož se jedná o velmi jemné mletí a při jemnějším mletí se mlecí kameny třou o sebe, což působí nejen velmi nadměrné opotřebení mlecích kamenů, ale především však může dojít k odloupnutí kovové špony do kávy, což by bylo velmi nebezpečné. Zákazníkům doporučujeme kávu namlít na espresso a následně mletou kávu rozdrtit v hmoždíři.
   amala11. 12. 2018

   jaké je datum spotřeby u této nemleté kávy. a chci se zeptat jestli zrnkové kávě ublíží zamrazení. zatím jsem ochutnala jen kávu australskou a pokud mi tato bude také chutnat chtěla bych si ji koupit větší množství , abych nemusela vždycky za jednu dozu platit poštovné. Děkuji za odpověď.

   Petra Malhausová, Čerstvá Káva12. 12. 2018
   Dobrý den, naše čerstvé kávy mají datum expirace 1 rok od upražení. Pražení káv probíhá i nyní. Momentální datum spotřeby bude tak do listopadu či prosince příštího roku. Zmrazit kávu určitě můžete, avšak je důležité opravdu důkladné zabalení.
   marolas1. 2. 2017
   balení

   Dobrý den Chtěl bych se zeptat jestli je možno zakoupit čerstvou kávu ve větším 1 kg balení a za jakou cenu u jednotlivých druhů .Děkuji

   Petra Malhausová, Čerstvá Káva2. 2. 2017
   Dobrý den, bohužel větší balení našich Čerstvých Káv nenabízíme a to z důvodu zachování jejich čerstvosti, vůně a kvality, která se u otevřeného kilového balení velmi špatně udržuje. Máme vyzkoušeno, že 250g sáček naši zákazníci zvládnou spotřebovat v takové době, kdy je káva ještě stále čerstvá a její chuťově vlastnosti jsou tak zachovány.
   Lukáš Kadeřábek30. 1. 2017

   Dobrého dne přeji, lidé i tuto kávu chválí a já bych rád udělal totéž. Jenže objednal jsem si ji třikrát a pokaždé úplně jiná. Poprvé: lehce přepražená - to by mě ještě nevadilo a netušil jsem jak může být výborná když je upražená tak jak má být. Podruhé: naprosto vynikající káva, jakou jsem dlouho nepil. Opravdu tak úžasně ovocná chuť (sice píšete černý rybíz, ale já prostě rozpoznal čerstvé borůvky) a pak ta jemná sametová snad nikdy nekončící čokoláda... Potřetí: po poslední zkušenosti jsem usoudil, že jste na sobě zapracovali a pražení dovedli k dokonalosti. Jenže už první káva byl velký šok. Myslel jsem, že mi ujela ruka a dal jsem toho kafe prostě víc. Jenže druhá káva a třetí to samé. Žádné ovoce, žádná čokoláda, žádný samet, nic příjemného, nic dobrého. Jen ta nekončící příšerná hořká chuť, jako kdybych pozřel něco tak od.....éo jako je Jihlavanka. Objednal jsem si i \"Dominikánskou republiku\" a ta je v pořádku. Chutná skoro stejně jako z místní velkopražírny. ( Úmyslně uvádím velkopražírny, jelikož jsem pil i tu praženou na ohni. A takovou kávu y měl každý ochutnat.) Také bych rád podotknul, že jedna a ta samá káva od vás vždy chutná trochu jinak. A byl bych rád, kdyby chutnala vždy stejně - stejně lahodně. Kvůli tomu jsem přestal být věrný místní Kafírně a nerad bych to dělal znovu. Rozladěný, Lukáš Kadeřábek

   Petra Malhausová, Čerstvá Káva2. 2. 2017
   Dobrý den, děkujeme za Vaši recenzi na naši kávu. Velice nás mrzí, že pokaždé chutnala jinak. Opravdu se to ve vyjímečných situacích může stát, avšak naším hlavním cílem je, aby byla výsledná chuť vždy konstantní. A usilovně na tom pracujeme. Prosím, omluvte tedy tyto odchylky. Věříme, že pokud budete ochoten ještě Etiopii vyzkoušet, tak bude taková, jaká má být.
   Magda11. 12. 2016
   Fair traide

   Dobrý den, nabízíte v současné době nějaké kávy se značkou fair traide? Záleží mi na tom a nechci kupovat kávu bez záruky \'\'férovosti\'\'! Děkuji!

   Petra Malhausová, Čerstvá Káva11. 12. 2016
   Dobrý den, bohužel kávy s označením "fair trade" zatím v naší nabídce neobjevíte.
   Ameli5. 10. 2016
   jednoznečne NAJ

   Po dlhom hľadaní som konečne objavila kávu, ktorá je chuťovo pre mňa jednoznačne najlepšia, ak nepočítam blue mountain z Jamajky. Sidamo sa jej naozaj veľmi približuje. Je to mňamka a zážitok a môžte si ju dopriať každý deň, keďže má veľmi prijateľnú cenu. Ochutnala som aj Tarrazu Costa Rica, bohužiaľ, vôbec ma nenadchla a ani mi nechutila.

   Dave23. 3. 2016
   Sidamo

   Dobrý den, moje nejoblíbenější káva Siadamo minule úplně propadla..Objednal jsem dva balíčky zrnkové, obě byly jakoby spálené, byla cítit nepříjemná pachuť, hned po otevření balíčku jsem věděl, že to není v pořádku..Škoda.. Ještě, že jsem objednal i Tres Maria, ta byla exkluzivní. Objednávám další, ale Sidamo to už nebude... :-(

   Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva23. 3. 2016
   Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Dle Vašeho vyjádření a popisu byla káva evidentně upražena na vyšší stupeň, než je námi uváděný stupeň City Plus. Jedná se o pochybení z naší strany, za které se Vám tímto velice omlouváme - veškerou upraženou kávu pečlivě kontrolujeme, avšak velmi výjimečně (skutečně se to nestává často) nám nějaké nepatrné vadné množství unikne. Mrzí nás, že jste si nemohl kávu vychutnat dle Vašich představ. Rádi bychom Vám kávu vyměnili za nové balení a věříme, že tentokrát již budete s její kvalitou spokojen. Prosíme, abyste nám zaslal požadavek na reklamaci kávy na info@cerstvakava.cz nebo nás kontaktoval telefonicky na čísle 773 528 228, což je naše zákaznická infolinka.
   Jarda Orlík7. 7. 2015
   Sidamo a jiné Etiopie

   Jsem tu poprvé, ale rád bych vyzkoušel to Sidamo. Etiopské kávy mám ze všech nejraději, sice preferuji Djimmah, ale Sidamo je taky vynikající. Měl jsem Sidam už více z různých pražíren a osobně mám radši, když jsou, konkrétně africké kávy, praženy na výš. Zde uváděné City Plus je naprosto vyhovující. Ona je to ale taky otázka přípravy. Pokud je to do frech pressu, může být pražená třeba jen na City+, City, nebo dokonce na High, ale já preferuji full city nebo high french. Výš už to kroutí rukama. Ale hledám pražírnu s jasným standardem práce, v Česku je pražíren jako máku, ale všechny, z pochopitelných důvodů, praží malá množství a to je, obvykle, problém, protože čím mám větší pražičku, tím snadněji udržím standard. Až dopiju Djimmah, který zrovna piji, objednám si Vaše Sidamo.

   Hana Tůmová, Čerstvá Káva8. 7. 2015
   Dobrý den, a my už se nyní těšíme na Vaši objednávku a případné recenze :-)
   Dana22. 4. 2015

   Dobrý den, tato káva je opravdu výborná. Pokud se jedná o pražení, tak bych uvítala, kdyby byla méně upražená. Lze si tuto kávu objednat na střední pražení? Poslední várka od Vás byla upražená úplně dočerna, sice je káva sladší, ale zanikají tím další odstíny příchutí. Děkuji.

   Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva22. 4. 2015
   Dobrý den. Čerstvou Kávu pražíme na stupeň City Plus (což je lehce nad středním stupněm pražení) avšak chápeme, že někteří zákazníci mohou preferovat světlejší stupeň pražení. Dle Vašeho vyjádření káva byla upražena na vyšší stupeň, než jsem zmiňovala. Jestliže jste u nás zakoupila silněji upraženou kávu, zřejmě půjde o pochybení na naší straně, za které se Vám tímto velice omlouváme - veškerou upraženou kávu pečlivě kontrolujeme, avšak velmi výjimečně (skutečně se to nestává často, maximálně jednou za rok) nám nějaké vadné malé množství unikne. Neustále celý proces pražení a kontroly zdokonalujeme, abychom toto riziko minimalizovali. Mrzí nás, že jste si z daného důvodu nemohla kávu vychutnat dle Vašich představ. Pokud nejste s kvalitou kávy spokojena, rádi Vám ji vyměníme za nové balení, stačí když nám zašlete na naši kontaktní adresu stávající balení kávy, byť již otevřené a použité. Bohužel není v našich silách vycházet zákazníkům vstříc a pražit kávu na nižší stupeň, jelikož většina zákazníků je se stupněm City Plus velice spokojena a tento stupeň pražení preferuje.
   jagata1. 4. 2015

   Je výborná!!! Krásně voní po oříškách!

   Michal4. 8. 2014
   Mletí kávy

   Dobrý den, prodáváte kávu též namletou. Bohužel si ji sám nemohu namlit a nechci si kupovat mlinek. Děkuji.

   Hana Tůmová, Čerstvá Káva5. 8. 2014
   Dobrý den, ano, naší Čerstvou Kávu vám velmi rádi nameleme těsně před odesláním Vaší objednávky na hrubost, kterou budete požadovat ;-) Kávu mletou lze vložit i přímo do košíku a požadovanou hrubost stačí uvést do zákaznické poznámky při vytváření objednávky.
   Jiří Krutil5. 5. 2014

   Mám zájem o čerstvě praženou etiopskou zrnkovou kávu v kilovém balení. Mohu požádat o datum pražení? Děkuji!

   Hana Tůmová, Čerstvá Káva6. 5. 2014
   Dobrý den, Čerstvou Kávu pražíme několikrát do týdne. Momentálně máme skladem kávu Etiopii Sidamo praženou se včerejším datem 2014-05-05.