+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Ruční mlýnek na kávu Lodos Temp - černý

  Sleva-8 %
  Ruční mlýnek na kávu Lodos Temp
  10 let záruka na mlecí kameny! Kvalitní mlýnek od české firmy s více než 90letou tradicí...
   Skladem > 5 ks

   pošleme ještě dnes nebo

   Původní cena: 389 CZK

   359 Kč
   Kávě rozumíme

   Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

   Na nic nečekáme

   Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

   Pražíme si vlastní

   A fakt nám chutná, co vám?

   Máte nás rádi

   Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

   14 let na trhu

   14 let na trhu a ještě nekončíme

   Mlýnky na kávu značky Lodos jsou osazeny ocelovými frézovanými mlecími strojky, které jsou zhotoveny na automatických strojích a jsou odborně kaleny. Tento osvědčený způsob výroby zaručuje velmi dlouhou životnost. Záruka na mlecí kameny činí 10 let, ale z praxe můžeme konstatovat, že mlýnky můžete při správném zacházení používat desítky let. K tomuto tvrzení výrobce opravňuje skutečnost, že mlýnky, které nezměněnou technologií vyrábějí již téměř 100 let, jsou stále plně funkční.

   Kávomlýnek Lodos Temp je vhodný pro mletí kávy do moka konvičky, dripperu či na přípravu „českého turka“. Jemnější mletí není možné kvůli krátké a křehké kličce (mohla by se zlomit), větší hrubost mletí (např. na french press) zase nedovoluje konstrukce mlecího mechanismu. Ze stejného důvodu jako jemnější mletí nedoporučujeme ani mletí světle pražené kávy, jejíž zrna jsou tvrdší. Počítejte také se statickou elektřinou, díky které se bude namletá káva občas lepit na plastové tělo mlýnku.

   Parametry kávomlýnku Lodos Temp

   Šířka vč. kličky12 cm
   Šířka bez kličky8 cm
   Délka kličky9 cm
   Hloubka bez kličky5 cm
   Násypka na zrnkovou kávu55 g
   Násypka na mletou kávu25 g
   Hmotnost292 g

   Objem zásobníku na mletou kávu je měřen se střední hrubostí mletí tak, aby zásobník nebyl přeplněný a pohodlně se s ním manipulovalo. Při jemnějším mletí se do zásobníku vejde kávy více a naopak.

   Parametry

   Typ mlýnkuRuční
   VýrobceLodos

   Hodnocení (287)

   4.6
   287 hodnocení
   205x
   55x
   17x
   4x
   6x
   Matěj Kulka3. 3. 2023

   Mlýnek vhodný spíše na tmavší úroveň pražení. U kávy na filtr má problémy s mletím

   8. 11. 2021

   Za ty peníze, nekupto.

   21. 5. 2021

   Mlýnek Lodos Temp funguje skvěle. Zrnka jsou rovnoměrně umleta, což je zásadní pro použití v pákovém kávovaru. Předchozí mlýnek Hario Mini Slim + se neosvědčil.

   Dotazy a komentáře (45)

   Roman4. 12. 2020
   Filtr a French

   Moje zkušenost s Tempem: melu zrno na filtr a french p. co nejjemněji to jde ( stačí pak méně kávy). Na filtr. kávu je hrubost mletí jedno, french se trochu "zanáší", ale je to o naučení se co jak kdy. Šroubek se vždy o něco povolí, pootáčím ho zpět v pohodě dvěma prsty. Statická elektřina - to mně dělá jen kvalitní středně pražená káva. Musí se to pak sklepnout a prsty stírat. Hodně pražená "itálie" to třeba nedělá vůbec. Ideální je střídat dva tři druhy ( každý den piju dva až tři typy). A k mletí tvrdých zrn - dá se to ( opatrně) tak, že se mele rychle a padá do ústrojí méně zrn. Prostě páka na kličku nesmí být nikdy přes míru. Závěrem: Mlýnek je moc dobrý! VŠE JE O ZKUŠENOSTECH A ŠIKOVNOSTI :-)

   Monika Ludmilová, Čerstvá Káva8. 12. 2020
   Dobrý den, mnohokrát Vám děkujeme za zpětnou vazbu, která jistě bude přínosná i pro další zákazníky. Jsme moc rádi, že jste s mlýnkem spokojený a budeme se těšit na případnou další spolupráci :)
   Radek27. 10. 2017
   náhradní díly?

   Dobrý den, asi před dvěma roky jsem si koupil tento mlýnek. Je moc fajn, nastavil jsem si hrubší mletí pro french press a jsem spokojený. Ovšem tím, jak jsem povolil šroubek pro nastavení hrubosti mletí, se začal kamen třít o ocelový třmínek (či jak bych nazval) tak, že ho postupně \"přebrousil\". Právě teď upadl... Dá se u vás tento \"kousek plechu\" objednat? Nejsem schopen ten díl nějak smysluplně popsat slovy, mohu případně poslat fotku. Děkuji. Radek, Jihlava PS: Předpokládám, že na tuto \"poruchu\" nelze uplatnit reklamaci.

   Petra Malhausová, Čerstvá Káva29. 10. 2017
   Dobrý den, dovolíme si Vás přesměrovat přímo na výrobce těchto mlýnků firmu Lodos. Je s nimi vždy výborná komunikace a my bychom byli v tomto případě jen prostředníky v komunikaci, přímo s firmou Lodos to bude pro Vás mnohem rychlejší. Tento náhradní díl totiž nemáme my k dispozici, ale myslíme si, že pro firmu Lodos by neměl být velký problém "můstek" opravit či vyměnit za nový. Zašlete, prosím, Váš dotaz na e-mail info@lodos.info nebo lodos@lodos.info a určitě přiložte i fotografii. Věříme, že se vše vyřeší a mlýnek bude opět správně fungovat.
   Monika21. 7. 2017
   Náhradní klička

   Dobrý den. S mlýnkem jsem velice spokojená, kameny melou krásně a hrubost si nastavím jednoduše utažením nebo povolením. Jedná se o to, že po dvou letech užívání se mi ulomila klička u mlýnku. Dala by se u vás nebo jinde objednat jako ,,náhradní díl\" ?

   Petra Malhausová, Čerstvá Káva21. 7. 2017
   Dobrý den, jsme moc rádi, že jste s mlýnkem spokojena. Náhradní kličku si u nás můžete objednat zde: Náhradní rukojeť pro kávomlýnky Lodos Temp .