+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Kostarika Tarrazu, mletá, dóza, 250g

  Káva Costa Rica Tarrazu, mletá
  Balení v luxusní dárkové dóze. Ve světě si ji cení jako jedné z nejlepších káv. Svoji hedvábnou, a přesto bohatou chuť, získává na svazích vyhaslých vulkánů v kostarickém kantonu Tarrazu. Právě pro jemnost ji doporučujeme dámám a pro naprostou vyváženost těm, kdo s kvalitní kávou začínají. Nechat se svést jemnou chutí kávy, které dává sílu tropické slunce a životodárné vody Pacifiku, se ale může každý...
  • Hmotnost

   250 g

  • Forma

   Mletá

  • Balení

   Dóza

  Vyberte si hrubost mletí:
  -- vyberte --

  Skladem > 50 ks

  pošleme ještě dnes nebo

  279 Kč

  V rámci předplatného za 209,25 Kč
  Máme i další varianty:
  Kostarika Tarrazu, zrnková, 250g
  250 g, zrnková, v sáčku

  209 Kč

  Kostarika Tarrazu, mletá, 250g
  250 g, mletá, v sáčku

  229 Kč

  Kostarika Tarrazu, zrnková, dóza, 250g
  250 g, zrnková, v dóze

  259 Kč

  Kávě rozumíme

  Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

  Na nic nečekáme

  Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

  Pražíme si vlastní

  A fakt nám chutná, co vám?

  Máte nás rádi

  Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

  14 let na trhu

  14 let na trhu a ještě nekončíme

  Země střední Ameriky, která vzdálená nám jest, ale přesto setkati s ní se můžeme zejména na stáncích v tržnicích, neb k nám dováženy jsou zdejší banány a také velmi známá káva krásných a vyrovnaných vlastností. Představte si – slunce, moře, hudba a káva kvalitní k polednímu oddychu. Slunci sice není zcela možno poručiti, ani moře přenésti, ale kávu dovézti dokážeme...

  Plantáže v kantonu Tarrazu

  o kávě

  Svoji chuť získává ve vysokých nadmořských výškách v kantonu Tarrazu, který jí propůjčil své jméno, tam, kde za dětských let planety Země bouřily sopky. Na kyselých půdách vyhaslých vulkánů a ve vlhkém podnebí nedalekého Pacifiku, násobeném paprsky tropického slunce, pěstují už celé generace pěstitelů kávy tu, kterou známe jako Tarrazu.

  Dokonalost, vyváženost, čistota a jemnost. Kostarická káva se vyznačuje vysokou kvalitou, kávová zrna procházejí před expedicí přísným výběrem. Pro své chuťové vlastnosti si jí cení odborníci po celém světě.

  o zemi, kde se káva pěstuje

  Ze středoamerických zemí to byla právě Kostarika, kde se začala káva poprvé pěstovat ve velkém – první kávovníky sem byly dovezeny v roce 1779 z Etiopie. Dnes patří káva k jejím hlavním vývozním artiklům – uvádí se, že v zemi, kde žije 3,5 milionu obyvatel, roste na plantážích na 400 milionů kávovníků. Výhradně arabik, pěstování robusty je v Kostarice zakázáno. Vývoz kávy tvoří přibližně 25 % všech výnosů zahraničního obchodu Kostariky.

  Plantáže v kantonu Tarrazu

  Nejproslulejší plantáže najdete jižním směrem od San José, kostarické metropole, v kantonu Tarrazu – tady, především v oblasti San Lorenzo, se na kyselé sopečné půdě pěstuje jedna z nejžádanějších káv světa: káva Costa Rica Tarrazu. Káva, o které si právě čtete.

  chuť kávy

  Šálek kávy Costa Rica Tarrazu je vyvážený s mírnou aciditou. V nádherném aroma kávy se mísí tóny vanilky, oříšků, karamelu a jemných citrusů. V chuti nejprve převládnou kořeněné momenty, pak káva pomalu získá obvyklou vyváženost, aby se nakonec dostavila sladká chuť lískových oříšků. Vše dohromady tvoří nádhernou a čistou kávu.

  Parametry

  Hmotnost
  Hmotnost: 250 g
  250 g
  Forma
  Forma: Mletá
  Mletá
  Kusy0 ks
  Balení
  Balení: Dóza
  Dóza
  ŘadaEssentials
  Acidita2/10
  Hořkost
  7/10
  Sladkost6/10
  Stupeň pražení3/8
  Země původuKostarika
  Druh100% arabika
  Hrubost mletídomácí pákový kávovar, moka konvička, french press
  Tělo7/10
  VýrobceAromaniac

  Káva si vás našla

  … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

  Pražírna Aromaniac

  Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


  Hodnocení (54)

  4.9
  54 hodnocení
  48x
  5x
  1x
  0x
  0x
  15. 4. 2024

  Hodně hořká dobrá káva.

  5. 12. 2023

  Malá acidita a je ji možno pít i ve formě turka.

  Jitka Zajíčková27. 2. 2023

  Výborná voňavá káva bez kyselosti.

  Dotazy a komentáře (4)

  JDH30. 3. 2015
  Moko konvička

  Dobrý den, prosím o doporučení kávy, která je optimální na přípravu v moka konvičce. Zároveň bych raději nějakou sladší (\"vanilkovou\") a krémovou než kyselou. Předem děkuji za doporučení

  Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva30. 3. 2015
  Dobrý den, pro přípravu kávy v moka konvičce doporučuji náš sortiment Čerstvé Kávy. Jedná se o jednodruhové 100% Arabiky z různých koutů světa. Kávu pražíme několikrát týdně v malém množství, čímž zajistíme, že ji dokážeme prodat během několika dnů - dostane se k Vám tak maximálně čerstvá, plná chuti a aroma. Pokud preferujete sladší kávy s nízkou aciditou, mohu Vám doporučit kávu Costa Ricu Tarrazu Costa Rica Tarrazu, která se vyniká jemnou vyváženou chutí s tóny vanilky, oříšků a karamelu. Další možností je káva z Dominikánské republiky Dominikánská republika Barahona, která vyniká sladkou, plnou chuťí s velmi jemnou kyselostí.
  Iva26. 7. 2013

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho káva vydrží "čerstvá"? Vydrží i 3 týdny, než se poprvé otevře?

  Hana Tůmová, Čerstvá Káva26. 7. 2013
  Dobrý den, mletá káva vydrží opravdu čerstvá pouze několik dní, je-li neotevřená, výborná bude ale i Vámi uváděné 3 týdny. Ideální je mletou kávu spotřebovat pár minut po namletí, pokud není poté dobře uzavřena a skladována ve vakuové dóze. Vždy je nejlepší si kávu namlít v požadovaném množství těsně před přípravou - kvalitní kávomlýnek u nás pořídíte již od 289,- Kč.
  Silvie6. 1. 2013
  mletá costa rica tarrazu dárkové balení

  Dobrý den, uvažuji že koupít tuto kávu jako dárek. Můžete mi prosím napsat zda i tato káva je čerstvé mletá při balení jako ostatní u kterých to přímo píšete. A ještě se chci zeptat, když si tuto kávu v dárkovém balení objednám nemůže se stát, že se mi rozsype při dovozu. Děkuji. S pozdravem Silvie

  Hana Tůmová, Čerstvá Káva7. 1. 2013
  Hezký den, ano, i mletou kávu v dóze meleme v den odeslání. Dárková dóza je speciálně uzavřena, nehrozí tedy, že by se mletá káva při doručování rozsypala.