Z důvodu stěhování skladu máme nyní větší množství položek dostupné až od 24. 6., sledujte, prosíme, informace u produktů.
Objednávky přijaté ve čtvrtek 20. 6. po 15:30 a v pátek 21. 6. budeme expedovat v pondělí 24. 6.
+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Káva Aromaniac Kolumbie Supremo

  Káva Aromaniac Kolumbie Supremo
  Na šálku Suprema nás při přivonění zaujme nádherné kořeněné aroma a při prvním doušku bohatá a smetanová chuť s decentní kyselostí. Nakonec se dostaví velmi příjemný a harmonický aftertaste.
   Vyberte si variantu:
   Kolumbie Supremo, zrnková, 250g
   250 g, zrnková, v sáčku

   179 Kč

   Kolumbie Supremo, mletá, 250g
   250 g, mletá, v sáčku

   199 Kč

   Kolumbie Supremo, zrnková, dóza, 250g
   250 g, zrnková, v dóze

   229 Kč

   Kolumbie Supremo, mletá, dóza, 250g
   250 g, mletá, v dóze

   249 Kč

   Kávě rozumíme

   Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

   Na nic nečekáme

   Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

   Pražíme si vlastní

   A fakt nám chutná, co vám?

   Máte nás rádi

   Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

   14 let na trhu

   14 let na trhu a ještě nekončíme

   Představte si zemi tuto – od severu k jihu táhne se pohoří dlouhé, na kterém se pěstují zrna kávová, to jest od And až k pohoří Kordiller. Stejně jako by poutníkovi trvalo přejít zemi celou od severu k jihu, tak dlouho by zabralo ochutnat všechny druhy kávové, které zde rostou. My jsme ale svého poutníka již vyslali a s nejlepší kávou se už vrátil...

   o kávě

   Kolumbijská káva má obecně jedno z nejsilnějších aroma na kávovém trhu. Chuť je velmi bohatá a smetanová, ovocná vůně, decentní kyselost a velmi harmonický aftertaste, to jsou ty nejlepší kolumbijské kávy.

   o zemi, kde se káva pěstuje

   Kolumbie je druhým největším producentem kávy (hned po Brazílii). Je zde velmi rozdílné mikroklima, které umožní dozrání plodů kávovníku v různou dobu, a plody se tak mohou sbírat po celý rok. Dále se Kolumbie vůbec nemusí obávat mrazů, na které jsou kávovníky velmi citlivé.

   Pěstuje se zde převážně arabský kávovník a zrna jsou zpracována mokrou metodou díky dostatku vodních zdrojů. Káva je prioritou zdejšího národního hospodářství, které se o kávu velmi dobře stará – např. při vjezdu do země jsou všechna auta na hranicích pečlivě dezinfikována.

   chuť kávy

   Kolumbie Supremo, kterou nabízíme, je charakteristická svou kyselostí, vynikajícím tělem, krásným aroma a jemnou velmi dobře vyváženou chutí. Označení „supremo“ znamená velké zrno.

   Parametry

   ŘadaEssentials
   Acidita3/10
   Hořkost
   6/10
   Sladkost3/10
   Stupeň pražení3/8
   Země původuKolumbie
   Druh100% arabika
   Tělo7/10
   VýrobceAromaniac

   Káva si vás našla

   … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

   Pražírna Aromaniac

   Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


   Hodnocení (205)

   4.7
   205 hodnocení
   169x
   22x
   11x
   0x
   3x

   Dotazy a komentáře (14)

   Aneta4. 1. 2022
   French press

   Dobrý den, je tato káva vhodná pro french press? Děkuji

   Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva5. 1. 2022
   Dobrý den, ano. Všechny druhy naší čerstvě pražené kávy jsou vhodné na jakýkoliv alternativní způsob přípravy, tedy i na french press.
   Karolína13. 9. 2021

   Dobrý den, jaká je trvanlivost u této kávy? Děkuji

   Pavel Zuska, Čerstvá Káva14. 9. 2021
   Dobrý den, naši Čerstvou Kávu pražíme několikrát týdně v malém množství, čímž zajistíme, že jde opravdu o čerstvě praženou kávu. Zaručujeme dodání maximálně do 14 dnů od upražení a minimální trvanlivost je 1 rok. Po otevření balení doporučujeme spotřebovat do 2 měsíců.
   Michal10. 4. 2019
   Dotaz

   Dobrý den, Zajímalo by mě, jak jsou tato kávová zrna zpracována? Kávu jsem si předevčírem objednal a nikde jsem se nedočetl bližší informace o ní samotné. Každopádně je VÝBORNÁ

   Petra Malhausová, Čerstvá Káva11. 4. 2019
   Dobrý den, v samotné Kolumbii se káva zpracovává výhradně tzv. mokrou cestou. Bohaté vodní zdroje to v této oblasti dovolují. Jsme velice rádi, že jste s kávou spokojen a budeme se těšit, že se k nám opět pro kávu vrátíte :)