+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Ruční mlýnek na kávu Lodos Istanbul - stříbrný

  Sleva-2 %
  Ruční mlýnek na kávu Lodos Istanbul
  10 let záruka na mlecí kameny! Tradiční kvalitní kávomlýnek Istanbul od české firmy s více než 90letou tradicí. Je vyroben z kovu v poniklovaném provedení.
   Skladem > 5 ks

   pošleme ještě dnes nebo

   Původní cena: 1090 CZK

   1 063 Kč
   Kávě rozumíme

   Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

   Na nic nečekáme

   Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

   Pražíme si vlastní

   A fakt nám chutná, co vám?

   Máte nás rádi

   Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

   14 let na trhu

   14 let na trhu a ještě nekončíme

   Mlýnky na kávu značky Lodos jsou osazeny ocelovými frézovanými mlecími strojky, které jsou zhotoveny na automatických strojích a jsou odborně kaleny. Tento osvědčený způsob výroby zaručuje velmi dlouhou životnost. Záruka na mlecí kameny činí 10 let, ale z praxe můžeme konstatovat, že mlýnky můžete při správném zacházení používat desítky let. K tomuto tvrzení výrobce opravňuje skutečnost, že mlýnky, které nezměněnou technologií vyrábějí již téměř 100 let, jsou stále plně funkční.

   Kávomlýnek Lodos Istanbul je díky větším a vybroušeným mlecím kamenům, které má oproti ostatním modelům kávomlýnků Lodos, vhodný pro mletí kávy od velmi jemné do džezvy až po hrubou do french pressu. Díky neukotvené ose však především u nastavení hrubšího mletí nejsou výsledky konzistentní, proto jej doporučujeme spíše na mletí jemnější. U kávomlýnku je potřeba počítat s tím, že při velmi jemném mletí do džezvy se obrušují mlecí kameny a zkracuje se tak jejich životnost.

   Parametry kávomlýnku Lodos Istanbul

   Šířka vč. kličky13 cm
   Šířka bez kličky5 cm
   Délka kličky10,5 cm
   Násypka na zrnkovou kávu25 g
   Násypka na mletou kávu30 g
   Hmotnost488 g

   Objem zásobníku na mletou kávu je měřen se střední hrubostí mletí tak, aby zásobník nebyl přeplněný a pohodlně se s ním manipulovalo. Při jemnějším mletí se do zásobníku vejde kávy více a naopak.

   Parametry

   Typ mlýnkuRuční
   VýrobceLodos

   Hodnocení (53)

   4.8
   53 hodnocení
   43x
   7x
   3x
   0x
   0x
   6. 5. 2021

   Krásné mele kávu

   14. 9. 2018

   Kvalitní český výrobek

   31. 8. 2018

   Tento mlýnek je již druhý v naší domácnosti a jsme s ním maximálně spokojeni. Hrubost mletí, ostří mlecích kamenů, velikost mlýnku do ruky, naprostá spokojenost.

   Dotazy a komentáře (13)

   Lucie18. 8. 2021
   Mazání mlýnku

   Dobrý den, mlýnek Istambul od koupě neskutečně vrže a proto jsem se chtěla zeptat - je možné jej namazat/jaké mazivo aplikovat/do kterých míst? Nebo je lepší variantou zanést mlýnek na reklamaci? Mnohokrát děkuji za odpověď.

   Monika Vaněčková, Čerstvá Káva18. 8. 2021
   Dobrý den, mlýnek určitě nedoporučujeme čímkoli promazávat. Ocelové mlecí kameny, kterými tento mlýnek disponuje jsou při mletí hlučnější a nejednalo by se tak o závadu mlýnku. Pokud však mlýnek vrže v jiným místech, doporučujeme jej reklamovat.
   Veronika9. 10. 2020
   zelená káva

   Dobrý den, je tento mlýnek vhodný pro mletí zelené kávy?

   Monika Ludmilová, Čerstvá Káva9. 10. 2020
   Dobrý den, obecně platí, že ocelové mlecí kameny, kterými tento mlýnek disponuje, jsou daleko odolnější, než ty keramické. S mletím zelené kávy nemáme bohužel žádné zkušenosti. Všechny mlýnky, které máme v nabídce, jsou však primárně určeny na mletí pražené kávy.
   Tereza15. 8. 2018
   Hrubé mletí

   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je možné nastavit hrubost mletí u tohoto mlýnku? Děkuji, Tereza

   Petra Malhausová, Čerstvá Káva15. 8. 2018
   Dobrý den, hrubost mletí se u tohoto mlýnku nastavuje pomocí regulačního šroubu, který je umístěn pod mlecími kameny. Dostanete se k němu otevřením výsypky na mletou kávu.