+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Káva Aromaniac Keňa Top Masai

  Káva Aromaniac Keňa Top Masai
  Jedna z nejkvalitnějších arabik získává svoji sílu ve vysokých nadmořských výškách. Překvapí harmonií chuti, která vás s každým šálkem přenese blíž jižním svahům hory Mt. Kenya do obydlí Masajů, po kterých získala své jméno...
   Vyberte si variantu:
   Keňa Top Masai, zrnková, 250g
   250 g, zrnková, v sáčku

   269 Kč

   Keňa Top Masai, mletá, 250g
   250 g, mletá, v sáčku

   289 Kč

   Keňa Top Masai, zrnková, dóza, 250g
   250 g, zrnková, v dóze

   319 Kč

   Keňa Top Masai, mletá, dóza, 250g
   250 g, mletá, v dóze

   339 Kč

   Kávě rozumíme

   Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

   Na nic nečekáme

   Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

   Pražíme si vlastní

   A fakt nám chutná, co vám?

   Máte nás rádi

   Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

   14 let na trhu

   14 let na trhu a ještě nekončíme

   Keňa AA Top Masai

   Směrem jižním od Mt. Kenya, sopky dávno vyhaslé, jež okolí svými třemi vrcholy udivuje, pěstuje se arabica, již kávy chtiví celého světa považují za jednu z nejlepších, kterou může člověk okusit. Jméno dali jí Masajové, prostí obyvatelé savan místních, chuť darovalo jí keňské slunce.

   o kávě

   Unikátní káva s čistým profilem, velmi příjemná a chuťově výrazná. Sílu jí dávají sezónní deště a nakyslá půda jižních svahů vyhaslé sopky Mt. Kenya.

   o zemi, kde se káva pěstuje

   Keňa? Rozlehlé národní parky v nekonečných savanách, Kilimandžáro, nejvyšší hora černého kontinentu s čepicí sněhu kolem vrcholu, Mombasa, přístav, kde se psaly dějiny Afriky. A také káva. Její pražení bylo v Keni známé již kolem roku 1400, pěstovat se zde začala po roce 1892, kdy byly se sousední Tanzanie dovezeny první sazenice arabiky. Dnes patří Keňa mezi významné světové producenty kávy, arabika z plantáží kolem hory Mt. Kenya, pěstovaná ve vysokých nadmořských výškách tradičním způsobem, patří k nejžádanějším na trhu.

   chuť kávy

   Překvapuje naprosto vyváženou a čistou chutí, v níž se prolíná acidita mandarinek a pomerančů s ovocnou sladkostí třešní a lehce kořeněným a vinným nádechem. Sametově plné tělo Keni doplňuje jemný čokoládový aftertaste.

   Parametry

   VýrobceAromaniac

   Káva si vás našla

   … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

   Pražírna Aromaniac

   Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


   Hodnocení (16)

   4.8
   16 hodnocení
   14x
   1x
   1x
   0x
   0x

   Dotazy a komentáře (13)

   Václav Brunnhofer31. 7. 2022
   Druh zpracování / Uzavíratelné obaly

   Dobrý den, Dva dotazy: 1. Jaký druh zpracovaní kávy se používá u Top Masai? 2. Poslední dobou jste přestali kávu posílat v uzavíratelných obalech, proč? Děkuji, Václav Brunnhofer

   Kateřina Coubalová, Čerstvá Káva1. 8. 2022
   Hezký den, milý Václave. Děkujeme Vám za komentář. Káva se zpracovává jako promytá - washed. Pokud máte zájem o uzavíratelné obaly, můžete nám vždy k objednávce napsat poznámku a my to dle žádosti vyřídíme kolegům. :) Kateřina, ČERSTVÁ KÁVA
   Miroslav Horák13. 7. 2022

   Jednoznačně nejlépe vyvážená chuť kávy (rád se k Vám vracím pravě pro TopMasai). Také bych se přikláněl k možnosti středního pražení i u ostatních kávových zrn, kterým to rozhodně jen prospěje.

   Kateřina Coubalová, Čerstvá Káva13. 7. 2022
   Dobrý den, mockrát děkujeme za Váš komentář. Vaší žádost určitě zvážíme. Kateřina, ČERTSVÁ KÁVA
   Jaroslav Petránek26. 11. 2021
   Recenze

   Top Masai je více pražená a málo acidní. Střední pražení by ji určitě prospělo více. Zkuste prosím nabízet i středně praženou variantu. Kenya Gichathaini je ve srovnání jednoznačný vítěz. Otázka chuti je subjektivní, nicméně milovníky kávy s nízkou aciditou Top Masai určitě osloví. S ohledem na členy domácnosti kupuji obě. :)

   Monika Vaněčková, Čerstvá Káva29. 11. 2021
   Dobrý den, děkujeme Vám za zpětnou vazbu a cenný podnět k rozšíření naší nabídky, který předáme kompetentní osobě. Pokud preferujete méně pražené kávy, rádi bychom Vám také doporučili naši stříbrnou řadu káv, kde aktuálně nabízíme kávy Nikaragua Fincas Mierisch a Salvador Santa Ana.