+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
  :(
  To je škody, košík je prázdný

  Káva Aromaniac Keňa Top Masai

  Káva Aromaniac Keňa Top Masai
  Jedna z nejkvalitnějších arabik získává svoji sílu ve vysokých nadmořských výškách. Překvapí harmonií chuti, která vás s každým šálkem přenese blíž jižním svahům hory Mt. Kenya do obydlí Masajů, po kterých získala své jméno...
   Vyberte si variantu:
   Keňa Top Masai, zrnková, 250g
   250 g, zrnková, v sáčku

   269

   Keňa Top Masai, mletá, 250g
   250 g, mletá, v sáčku

   289

   Keňa Top Masai, mletá, dóza, 250g
   250 g, mletá, v dóze

   339

   Keňa Top Masai, zrnková, dóza, 250g
   250 g, zrnková, v dóze

   319

   Kávě rozumíme

   Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

   Na nic nečekáme

   Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

   Pražíme si vlastní

   A fakt nám chutná, co vám?

   Máte nás rádi

   Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

   14 let na trhu

   14 let na trhu a ještě nekončíme

   Keňa AA Top Masai

   Směrem jižním od Mt. Kenya, sopky dávno vyhaslé, jež okolí svými třemi vrcholy udivuje, pěstuje se arabica, již kávy chtiví celého světa považují za jednu z nejlepších, kterou může člověk okusit. Jméno dali jí Masajové, prostí obyvatelé savan místních, chuť darovalo jí keňské slunce.

   o kávě

   Unikátní káva s čistým profilem, velmi příjemná a chuťově výrazná. Sílu jí dávají sezónní deště a nakyslá půda jižních svahů vyhaslé sopky Mt. Kenya.

   o zemi, kde se káva pěstuje

   Keňa? Rozlehlé národní parky v nekonečných savanách, Kilimandžáro, nejvyšší hora černého kontinentu s čepicí sněhu kolem vrcholu, Mombasa, přístav, kde se psaly dějiny Afriky. A také káva. Její pražení bylo v Keni známé již kolem roku 1400, pěstovat se zde začala po roce 1892, kdy byly se sousední Tanzanie dovezeny první sazenice arabiky. Dnes patří Keňa mezi významné světové producenty kávy, arabika z plantáží kolem hory Mt. Kenya, pěstovaná ve vysokých nadmořských výškách tradičním způsobem, patří k nejžádanějším na trhu.

   chuť kávy

   Překvapuje naprosto vyváženou a čistou chutí, v níž se prolíná acidita mandarinek a pomerančů s ovocnou sladkostí třešní a lehce kořeněným a vinným nádechem. Sametově plné tělo Keni doplňuje jemný čokoládový aftertaste.

   Parametry

   VýrobceAromaniac

   Káva si vás našla

   … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

   Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


   Hodnocení (12)

   4.8
   12 hodnocení
   10x
   1x
   1x
   0x
   0x

   Dotazy a komentáře (13)

   Václav Brunnhofer31. 7. 2022
   Druh zpracování / Uzavíratelné obaly

   Dobrý den, Dva dotazy: 1. Jaký druh zpracovaní kávy se používá u Top Masai? 2. Poslední dobou jste přestali kávu posílat v uzavíratelných obalech, proč? Děkuji, Václav Brunnhofer

   Kateřina Coubalová, Čerstvá Káva1. 8. 2022
   Hezký den, milý Václave. Děkujeme Vám za komentář. Káva se zpracovává jako promytá - washed. Pokud máte zájem o uzavíratelné obaly, můžete nám vždy k objednávce napsat poznámku a my to dle žádosti vyřídíme kolegům. :) Kateřina, ČERSTVÁ KÁVA
   Miroslav Horák13. 7. 2022

   Jednoznačně nejlépe vyvážená chuť kávy (rád se k Vám vracím pravě pro TopMasai). Také bych se přikláněl k možnosti středního pražení i u ostatních kávových zrn, kterým to rozhodně jen prospěje.

   Kateřina Coubalová, Čerstvá Káva13. 7. 2022
   Dobrý den, mockrát děkujeme za Váš komentář. Vaší žádost určitě zvážíme. Kateřina, ČERTSVÁ KÁVA
   Jaroslav Petránek26. 11. 2021
   Recenze

   Top Masai je více pražená a málo acidní. Střední pražení by ji určitě prospělo více. Zkuste prosím nabízet i středně praženou variantu. Kenya Gichathaini je ve srovnání jednoznačný vítěz. Otázka chuti je subjektivní, nicméně milovníky kávy s nízkou aciditou Top Masai určitě osloví. S ohledem na členy domácnosti kupuji obě. :)

   Monika Vaněčková, Čerstvá Káva29. 11. 2021
   Dobrý den, děkujeme Vám za zpětnou vazbu a cenný podnět k rozšíření naší nabídky, který předáme kompetentní osobě. Pokud preferujete méně pražené kávy, rádi bychom Vám také doporučili naši stříbrnou řadu káv, kde aktuálně nabízíme kávy Nikaragua Fincas Mierisch a Salvador Santa Ana.
   Daniel Bačík28. 7. 2021

   Musím uznat, že káva Keňa Top Masai je úžasná. Dnes mi přišel balíček s kávou, byl jsem velmi mile překvapen chutí kávy a tony sladkých mandarinek. Skvělé a jen mohu doporučit. Rozhodně si koupím znovu a vyzkouším i jiné druhy. Za mě 10 /10. Top

   Monika Vaněčková, Čerstvá Káva29. 7. 2021
   Dobrý den, děkujeme Vám za úžasnou zpětnou vazbu. Jsme opravdu moc rádi, že Vám káva chutná a už teď se těšíme na Vaši další objednávku :)
   Adéla14. 12. 2020
   French press?

   Dobrý den, Je tato mletá káva vhodná do frech pressu? Případně jaká jiná káva je hrube namletá? Děkuji

   Petra Králová, Čerstvá Káva15. 12. 2020
   Dobrý den, ano, tuto kávu pro Vás rádi nameleme na přípravu ve french pressu. Stačí tento požadavek uvést v zákaznické poznámce u objednávky.
   filip22. 12. 2018
   prazenie

   Ako a kde prosim prazite kavu?

   Petra Malhausová, Čerstvá Káva27. 12. 2018
   Dobrý den, kávu pražíme na stupeň City Plus, tedy střední stupeň. Pražení probíhá v menší lokální pražírně.
   allhailme23. 11. 2018
   Rozpustná káva

   Dobrý den, jedná se o rozpustnou kávu?

   Petra Malhausová, Čerstvá Káva26. 11. 2018
   Dobrý den, tato naše čerstvě pražená káva není rozpustná, je zrnková, ale v mleté verzi. Rozpustnou kávu nabízíme na našem e-shopu pouze jednu a to zde: Brazílie Gourmet, instantní. Kávu máme jak v dóze, tak v sáčku.
   Iveta6. 5. 2018
   káva

   Dobrý den,měla bych zájem o zrnkovu kávu Kena Top Masai,ale chtěla bych 500g šlo by to?děkuji za info s pozdravem Iveta

   Petra Malhausová, Čerstvá Káva7. 5. 2018
   Dobrý den, bohužel větší balení nemáme v nabídce. Z důvodu zachování co největší čerstvosti a aroma naší kávy se nám nejlépe osvědčila tato 250 g balení.
   Slav30. 8. 2017
   Dotaz na trvanlivost

   Dobrý den. Jakou trvanlivost má tato káva? Děkuji za odpověď.

   Petra Malhausová, Čerstvá Káva30. 8. 2017
   Dobrý den, naše Čerstvé Kávy mají trvanlivost 1 rok od upražení. Jelikož pražíme pravidelně, nedostane se k Vám káva staršího pražení než 14 dní. Pokud si např. objednáte tuto kávu dnes, bude s datem trvanlivosti 25.8.2018, byla tedy čerstvě upražena před 5 dny.
   Honza31. 3. 2017
   Čerstvost

   Dnes mi prisla od Vás káva. Chuti neni co vytknout je vyborna. Jen mě zamrzelo že na jejim obalu neuvádíte datum praženi. A u čerstve kavy to vydím jako docela podstatny detail.

   Petra Malhausová, Čerstvá Káva31. 3. 2017
   Dobrý den, jsme rádi, že Vám káva chutná. Datum pražení je přesně rok zpátky, od data minimální trvanlivosti, které na kávě uvádíme. Pokud je tedy toto datum např. 24.3.2018, tak pražena byla 24.3.2017.
   28. 6. 2014

   Naprosto skvělá káva, plné chuti.

   Pavel Jurič24. 5. 2013
   Aromedica

   jsou k dispozici i větší balení? například 1 kg. díky

   Hana Tůmová, Čerstvá Káva27. 5. 2013
   Dobrý den, na přání Vám můžeme kávu zabalit i do kilového balení. Nicméně určitě doporučujeme, kvůli zachování maximální čerstvosti kávy, balení 250g.
   Katouchle3. 4. 2013

   Keňa Top Masai je výbornááá!! Miluji Costa Ricu Tarrazu, ale tato káva jí bude konkurencí ;-) Děkuji za výborné kávy!!