+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Etiopie Sidamo - zrnková, 250 g

  Káva Etiopie Sidamo - zrnková
  Lehká a lehce svěží. V kávě se perfektně vyvažují tóny sladkého lesního medu, ořechové hořkosti a svěžesti citrusů.
  • Hmotnost

   250 g

  • Forma

   Zrnková

  • Balení

   Sáček

  Skladem > 20 ks

  pošleme hned zítra nebo

  199 Kč

  V rámci předplatného za 149,25 Kč
  Máme i další varianty:
  Etiopie Sidamo - mletá, 250 g
  250 g, mletá, v sáčku

  219 Kč

  Etiopie Sidamo - zrnková, dóza, 250 g
  250 g, zrnková, v dóze

  249 Kč

  Etiopie Sidamo - mletá, dóza, 250 g
  250 g, mletá, v dóze

  269 Kč

  Kávě rozumíme

  Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

  Na nic nečekáme

  Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

  Pražíme si vlastní

  A fakt nám chutná, co vám?

  Máte nás rádi

  Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

  14 let na trhu

  14 let na trhu a ještě nekončíme

  O kávě

  V lesích, sadech i na menších farmách – tam všude v Etiopii rostou kávovníky. V oblasti Sidamo káva čerpá svou sílu na úpatí vysokých hor. Tradice se na farmách nejen pěstuje, ale hlavně dědí. Z generace na generaci. A nejen proto jsou zrnka z této oblasti jedna z nejvyhledávanějších na světě.

  Jak tedy chutná?

  Chuťový profil je celkově velice jemný a lehký. V samotném těle ucítíte sladkost lesního medu doplněnou o svěží citrusové tóny. Ořechová hořkost se postupně rozvíjí a nejvýraznější je v dochuti. Káva je ale stále perfektně vyvážená.

  Jaké jsou kávy řady Essentials?

  Jemné, vyvážené a bez zbytečné kyselosti. Zrnka pražíme tak, aby vynikl jejich přirozený charakter i aroma. Tóny ucítíte jen v náznacích. Tak, aby výsledný chuťový profil byl stále lehký. To ale neznamená, že mezi jednotlivými kávami nepoznáte rozdíl. U některých si užijete třeba sladkou chuť čokolády, u jiných zase příjemnou hořkost oříšků.

  Parametry

  Hmotnost
  Hmotnost: 250 g
  250 g
  Forma
  Forma: Zrnková
  Zrnková
  Kusy0 ks
  Balení
  Balení: Sáček
  Sáček
  ŘadaEssentials
  Acidita3/10
  Hořkost
  6/10
  Sladkost4/10
  Stupeň pražení3/8
  Země původuEtiopie
  Druh100% arabika
  Tělo7/10
  VýrobceAromaniac

  Káva si vás našla

  … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

  Pražírna Aromaniac

  Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


  Hodnocení (72)

  4.8
  72 hodnocení
  63x
  7x
  2x
  0x
  0x
  6. 4. 2024

  Výborná, voňavá káva, kupuji tuto kávu již delší dobu.

  14. 8. 2023

  Výborná káva s výraznou vůní. Pravidelně objednávám.

  Alena Bursíková5. 3. 2023

  příjemná chuť bez kyselosti, chuť po oříšcích, čokoládě, volba č. 1, svěží

  Dotazy a komentáře (17)

  Petr19. 2. 2020
  stupeň pražení kávy

  Dobrý den, zakoupil jsem si tuhle kávu a obdržel jsem tmavě praženou, chci se zeptat zda-li je možnost zakoupit kávu světle nebo středně praženou, nebo jen tuhle kávu pražíte na tmavší stupeň. Zatím jsem si objednal od Vás jenom 1x, ale určitě bych zkusil i jinou kávu, avšak tmavé pražená káva mně osobně nevyhovuje - ztrácí se acidita a tím pádem je skoro nemožné z kávy poznat ovocné tóny. Děkuji

  Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva19. 2. 2020
  Dobrý den, všechny naše čerstvě pražené kávy značky Čerstvá Káva pražíme na stupeň City Plus, tedy střední stupeň. Do budoucna však plánujeme zařadit do našeho sortimentu také kávy, které budou světleji pražené.
  marolas1. 2. 2017
  balení

  Dobrý den Chtěl bych se zeptat jestli je možno zakoupit čerstvou kávu ve větším 1 kg balení a za jakou cenu u jednotlivých druhů .Děkuji

  Petra Malhausová, Čerstvá Káva2. 2. 2017
  Dobrý den, bohužel větší balení našich Čerstvých Káv nenabízíme a to z důvodu zachování jejich čerstvosti, vůně a kvality, která se u otevřeného kilového balení velmi špatně udržuje. Máme vyzkoušeno, že 250g sáček naši zákazníci zvládnou spotřebovat v takové době, kdy je káva ještě stále čerstvá a její chuťově vlastnosti jsou tak zachovány.
  Lukáš Kadeřábek30. 1. 2017

  Dobrého dne přeji, lidé i tuto kávu chválí a já bych rád udělal totéž. Jenže objednal jsem si ji třikrát a pokaždé úplně jiná. Poprvé: lehce přepražená - to by mě ještě nevadilo a netušil jsem jak může být výborná když je upražená tak jak má být. Podruhé: naprosto vynikající káva, jakou jsem dlouho nepil. Opravdu tak úžasně ovocná chuť (sice píšete černý rybíz, ale já prostě rozpoznal čerstvé borůvky) a pak ta jemná sametová snad nikdy nekončící čokoláda... Potřetí: po poslední zkušenosti jsem usoudil, že jste na sobě zapracovali a pražení dovedli k dokonalosti. Jenže už první káva byl velký šok. Myslel jsem, že mi ujela ruka a dal jsem toho kafe prostě víc. Jenže druhá káva a třetí to samé. Žádné ovoce, žádná čokoláda, žádný samet, nic příjemného, nic dobrého. Jen ta nekončící příšerná hořká chuť, jako kdybych pozřel něco tak od.....éo jako je Jihlavanka. Objednal jsem si i \"Dominikánskou republiku\" a ta je v pořádku. Chutná skoro stejně jako z místní velkopražírny. ( Úmyslně uvádím velkopražírny, jelikož jsem pil i tu praženou na ohni. A takovou kávu y měl každý ochutnat.) Také bych rád podotknul, že jedna a ta samá káva od vás vždy chutná trochu jinak. A byl bych rád, kdyby chutnala vždy stejně - stejně lahodně. Kvůli tomu jsem přestal být věrný místní Kafírně a nerad bych to dělal znovu. Rozladěný, Lukáš Kadeřábek

  Petra Malhausová, Čerstvá Káva2. 2. 2017
  Dobrý den, děkujeme za Vaši recenzi na naši kávu. Velice nás mrzí, že pokaždé chutnala jinak. Opravdu se to ve vyjímečných situacích může stát, avšak naším hlavním cílem je, aby byla výsledná chuť vždy konstantní. A usilovně na tom pracujeme. Prosím, omluvte tedy tyto odchylky. Věříme, že pokud budete ochoten ještě Etiopii vyzkoušet, tak bude taková, jaká má být.