+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10–17:30)

    Kostarika Tarrazu, zrnková, 250g

    Káva Costa Rica Tarrazu, zrnková
    Ve světě si ji cení jako jedné z nejlepších káv. Svoji hedvábnou, a přesto bohatou chuť, získává na svazích vyhaslých vulkánů v kostarickém kantonu Tarrazu. Právě pro jemnost ji doporučujeme dámám a pro naprostou vyváženost těm, kdo s kvalitní kávou začínají. Nechat se svést jemnou chutí kávy, které dává sílu tropické slunce a životodárné vody Pacifiku, se ale může každý...
    • Hmotnost

      250 g

    • Forma

      Zrnková

    • Balení

      Sáček

    Skladem > 20 ks

    pošleme ještě dnes nebo

    209 Kč

    V rámci předplatného za 156,75 Kč
    Máme i další varianty:
    Kostarika Tarrazu, mletá, 250g
    250 g, mletá, v sáčku

    229 Kč

    Kostarika Tarrazu, zrnková, dóza, 250g
    250 g, zrnková, v dóze

    259 Kč

    Kostarika Tarrazu, mletá, dóza, 250g
    250 g, mletá, v dóze

    279 Kč

    Kávě rozumíme

    Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

    Na nic nečekáme

    Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

    Pražíme si vlastní

    A fakt nám chutná, co vám?

    Máte nás rádi

    Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

    14 let na trhu

    14 let na trhu a ještě nekončíme

    Země střední Ameriky, která vzdálená nám jest, ale přesto setkati s ní se můžeme zejména na stáncích v tržnicích, neb k nám dováženy jsou zdejší banány a také velmi známá káva krásných a vyrovnaných vlastností. Představte si – slunce, moře, hudba a káva kvalitní k polednímu oddychu. Slunci sice není zcela možno poručiti, ani moře přenésti, ale kávu dovézti dokážeme...

    Plantáže v kantonu Tarrazu

    o kávě

    Svoji chuť získává ve vysokých nadmořských výškách v kantonu Tarrazu, který jí propůjčil své jméno, tam, kde za dětských let planety Země bouřily sopky. Na kyselých půdách vyhaslých vulkánů a ve vlhkém podnebí nedalekého Pacifiku, násobeném paprsky tropického slunce, pěstují už celé generace pěstitelů kávy tu, kterou známe jako Tarrazu.

    Dokonalost, vyváženost, čistota a jemnost. Kostarická káva se vyznačuje vysokou kvalitou, kávová zrna procházejí před expedicí přísným výběrem. Pro své chuťové vlastnosti si jí cení odborníci po celém světě.

    o zemi, kde se káva pěstuje

    Ze středoamerických zemí to byla právě Kostarika, kde se začala káva poprvé pěstovat ve velkém – první kávovníky sem byly dovezeny v roce 1779 z Etiopie. Dnes patří káva k jejím hlavním vývozním artiklům – uvádí se, že v zemi, kde žije 3,5 milionu obyvatel, roste na plantážích na 400 milionů kávovníků. Výhradně arabik, pěstování robusty je v Kostarice zakázáno. Vývoz kávy tvoří přibližně 25 % všech výnosů zahraničního obchodu Kostariky.

    Plantáže v kantonu Tarrazu

    Nejproslulejší plantáže najdete jižním směrem od San José, kostarické metropole, v kantonu Tarrazu – tady, především v oblasti San Lorenzo, se na kyselé sopečné půdě pěstuje jedna z nejžádanějších káv světa: káva Costa Rica Tarrazu. Káva, o které si právě čtete.

    chuť kávy

    Šálek kávy Costa Rica Tarrazu je vyvážený s mírnou aciditou. V nádherném aroma kávy se mísí tóny vanilky, oříšků, karamelu a jemných citrusů. V chuti nejprve převládnou kořeněné momenty, pak káva pomalu získá obvyklou vyváženost, aby se nakonec dostavila sladká chuť lískových oříšků. Vše dohromady tvoří nádhernou a čistou kávu.

    Parametry

    Hmotnost
    Hmotnost: 250 g
    250 g
    Forma
    Forma: Zrnková
    Zrnková
    Kusy0 ks
    Balení
    Balení: Sáček
    Sáček
    ŘadaEssentials
    Acidita2/10
    Hořkost
    7/10
    Sladkost6/10
    Stupeň pražení3/8
    Země původuKostarika
    Druh100% arabika
    Tělo7/10
    VýrobceAromaniac

    Káva si vás našla

    … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

    Pražírna Aromaniac

    Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


    Hodnocení (212)

    4.8
    212 hodnocení
    172x
    34x
    5x
    0x
    1x
    Milan K.19. 2. 2024

    Nevím jestli se něco pokazilo při pražení, nebo je to tak správně, ale po otevření pytlíku je silně cítit po kouři (jakoby spálená). To přetrvává i po přípravě. S mlékem docela funguje, ale měl jsem od vás už lepší. Nic pro mě.

    15. 1. 2024

    Velmi dobrá káva

    5. 12. 2023

    Acidita malá ,proto mi vyhovuje, mohu ji i po vředech.

    Dotazy a komentáře (65)

    8. 2. 2021

    Dobrý den, je prosím možno koupit kávu Costa Rica Tarrazu třeba v kilovém balení káva mi chutnala, ale 250g balení není moc ekonomické

    Monika Ludmilová, Čerstvá Káva9. 2. 2021
    Dobrý den, naši čerstvě praženou kávu nabízíme pouze ve 250g balení. Bohužel větší balení Čerstvé Kávy nenabízíme, a to především z důvodu zachování její čerstvosti, vůně a kvality, která se u otevřeného většího balení velmi špatně udržuje. Máme ověřeno, že 250g sáček naši zákazníci spotřebují v takové době, kdy je káva ještě stále čerstvá a neztrácí na svých chuťových vlastnostech.
    Katka1. 2. 2021
    Costa Rica

    Velke prekvapeni - zkousela jsem jiz jednu cerstvou brazilskou e neprisel mi mezi ni a oblibenou Lavazzou velky rozdil, tady vsak byl obrovsky! Kava je jemnoucka, nulova kyselost, vyborna jako flat white i samotna. Jen me mrzi jak rychle zmizela - chutnala tak moc, ze jsem si delala prumerne o dve kavy denne vic :D Uvitala bych vetsi baleni - vim, ze je tady v komentarich nekde napsano, ze kvuli cerstvosti atd delate jen 250g, ale kdyz clovek chce tak si objedna baleni treba 4, a akorat je z toho vice odpadu pak :)

    Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva2. 2. 2021
    Dobrý den, děkujeme za Vaši zpětnou vazbu, moc nás potěšila. Jelikož si na čerstvosti naší kávy opravdu zakládáme, větší balení bohužel nenabízíme, a to především z důvodu zachování její čerstvosti, vůně a kvality, která se u otevřeného půlkilového nebo kilového balení velmi špatně udržuje.
    Melly3. 12. 2020
    Jednocest.ventil a výběr kávy- Brikka

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jestli jsou obaly, v kterých kávu prodáváte opatřeny jednocestnym ventilem pro unik oxidu uhličitého a pak prosím o radu - je tato káva vhodná na pripravu v mokka konvicce Bialetti Brikka, případně, jakou ddalší mi můžete doporučit (preference bohatší pěna a minimální kyselost). Děkuji. Šklíbová

    Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva3. 12. 2020
    Dobrý den, naši kávu balíme do pytlíčků, které bohužel nejsou opatřeny jednocestnými ventily, na obale je však tvoříme manuálně (poblíž sváru na zadní straně pytlíku). Káva Costa Rica je vhodná na jakoukoliv alternativní přípravu kávy a na moka konvičku se také skvěle hodí například guatemalská káva, případně brazilská.