+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
  :(
  To je škody, košík je prázdný

  Salvador Santa Ana - mletá, 250 g

  Káva Salvador Santa Ana - mletá
  Káva vypěstovaná na svazích salvadorského vulkánu Santa Ana vás potěší svou plnou vyváženou chutí. Jejímu krémovému tělu dominují sladké karamelové a medové tóny doplněné ovocnou svěžestí červeného jablka.
  • Hmotnost

   250 g

  • Forma

   Mletá

  • Balení

   Sáček

  Vyberte si hrubost mletí:
  -- vyberte --

  Brzy upražíme, dodání do 24 hodin

  dostupné ihned

  239 Kč

  V rámci předplatného za 179,25 Kč
  Máme i další varianty:
  Salvador Santa Ana - zrnková, 250 g
  250 g, zrnková, v sáčku

  219

  Salvador Santa Ana - mletá, dóza, 250 g
  250 g, mletá, v dóze

  289

  Salvador Santa Ana - zrnková, dóza, 250 g
  250 g, zrnková, v dóze

  269

  Kávě rozumíme

  Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

  Na nic nečekáme

  Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

  Pražíme si vlastní

  A fakt nám chutná, co vám?

  Máte nás rádi

  Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

  14 let na trhu

  14 let na trhu a ještě nekončíme

  Santa Ana patří do stříbrné řady káv, která je určená pro objevitele nových chutí. Světlejší pražení zvolené pro tuto řadu rozvíjí v kávě ovocné tóny a příjemnou lehkou kyselost.

  Pokud rádi poznáváte nové chutě, které může kvalitní káva nabídnout, pak je stříbrná řada ideální právě pro vás. Více informací o stříbrné řadě si můžete přečíst na našem blogu.

  O kávě

  Santa Ana roste ve výšce od 1 400 do 1 550 metrů nad mořem. Její domovinou je sopečné pohoří Apaneca v západním Salvadoru. Vulkanická půda bohatá na živiny a vlhké tropické klima dopřává zdejší arabice vhodné podmínky k růstu. Rostliny dozrávají ve stínu mangovníků a dalších tropických stromů. Místní farmáři kávu ručně sklízí od prosince do února. Zrnka zpracovávají mokrou metodou a pak je nechají proschnout pod slunečními paprsky.

  O zemi, kde se káva pěstuje

  Středoamerický Salvador má rozlohu přibližně jako Morava, obývá jej však více než 6 milionů lidí. Káva se začala na místních horských svazích pěstovat ve větším objemu v 80. letech 19. století, kdy vystrnadila tradiční indigovník. Dnes země produkuje téměř milion pytlů zrnek ročně a pěstování kávy se věnuje na 100 tisíc lidí. Většina farmářů hospodaří na rodinných plantážích o rozloze ne větší než 20 hektarů.

  Salvador je sice plochou malý stát, avšak mezi kávovými producenty jej nelze přehlédnout. Pěstování kávy zde má dlouhou tradici, která sahá až k indiánům. Opravdový kávový boom pak nastal v polovině 19. století, kdy vláda začala motivovat farmáře úlevami na daních a zproštěním od vojenské služby.

  Sopečná aktivita pomohla nejen vytvořit ideální podmínky pro pěstování kávy, ale proslavila Salvador i v literatuře. Vulkán Santa Ana, na jehož svazích roste naše káva, se stal inspirací pro sopku v příběhu Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho.

  Chuť kávy

  K ochutnání láká intenzivní vůně lískových oříšků. Ve vyvážené chuti Santa Any vás upoutá sladkost karamelových a medových tónů. Střední pražení rozvíjí v kávě příjemnou ovocnou svěžest, v níž odhalíte zejména červená jablka. Každý doušek uzavírá dochuť hořké čokolády.

  Parametry

  Hmotnost
  Hmotnost: 250 g
  250 g
  Forma
  Forma: Mletá
  Mletá
  Balení
  Balení: Sáček
  Sáček
  Kusy0 ks
  ŘadaExplorers
  Acidita5/10
  Hořkost
  4/10
  Sladkost5/10
  Stupeň pražení2/8
  Země původuSalvador
  Druh100% arabika
  Hrubost mletídomácí pákový kávovar, moka konvička, french press
  Tělo6/10
  VýrobceAromaniac

  Káva si vás našla

  … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

  Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


  Hodnocení (4)

  3.8
  4 hodnocení
  2x
  0x
  1x
  1x
  0x
  17. 7. 2022

  The coffee was over-rosted, it is difficult to evaluate the taste of the coffee beans

  25. 5. 2022

  výborná káva na filtr

  22. 11. 2021

  Osobně mi nechutná, nevýrazná chuť, nevýrazná vůně, jemně namletá, světle hnědá barva, podle popisu jsem čekala více - lepší výrazbnější chuť i vůni. Je jemná a slabá jakoby vodová ve srovnání s Illy, Lavazzou, Dallmayar.

  Dotazy a komentáře (2)

  Kateřina22. 11. 2021
  Dóza

  Dobrý den, bude možnost i této kávy v dóze? Děkuji za odpověď

  Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva22. 11. 2021
  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V současné době neplánujeme tuto kávu nabízet také v dóze. Děkujeme ale za zajímavý podnět, který předáme našim kolegům.
  Tomas6. 7. 2021
  Cold brew

  Lze použít také na Cold brew, nebo se spíše hodí na tradiční přípravu kávy? Dekuji

  Monika Vaněčková, Čerstvá Káva7. 7. 2021
  Dobrý den, tuto kávu určitě můžete použít i na přípravu cold brew. Při výběru vhodné kávy vždy záleží na osobních preferencích. Díky světlejšímu pražení se v této kávě rozvíjí ovocné tóny a příjemná lehká kyselost.