+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Peru Quiquira - zrnková, 250 g

  Doporučujeme na filtr
  Výběrová káva Peru Quiquira - zrnková
  Žluté jablko | Luční med | Hořká čokoláda

  Tohle už u nás nenajdete.

  Kávě rozumíme

  Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

  Na nic nečekáme

  Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

  Pražíme si vlastní

  A fakt nám chutná, co vám?

  Máte nás rádi

  Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

  14 let na trhu

  14 let na trhu a ještě nekončíme

  Exkluzivní výběrovka Exclusives

  Peru Quiquira pochází z řady Exclusives, ve které najdete jen ty nejkvalitnější výběrové kávy. Každá z nich má svůj vlastní charakter. Světlé pražení nechává naplno rozvinout veškeré tóny ‒ včetně těch kyselých.

  Tady máte srovnání všech řad naší pražené kávy. Kdybyste si náhodou nebyli jistí, jestli je tohle váš šálek kávy.

  Káva rostoucí vysoko v Andských horách v sobě ukrývá obrovský potenciál. Má všechno, co pro získání jedinečného chuťového profilu potřebuje – tropické deště, vulkanickou půdu a dostatečnou nadmořskou výšku. Často ale všechno tohle přichází vniveč, protože se raději upřednostňuje cena.

  Od roku 2018 se to snaží změnit společnost Falcon Peru SARL. Ta v oblasti Belén sdružuje drobné farmáře, které vzdělává a vyplácí jim i dvojnásobek ceny, než je na místním trhu zvykem. Právě díky férovému přístupu společnosti tak mohli někteří místní pěstitelé poprvé ochutnat vlastní kávu. A my vlastně taky.

  Zrnka naší Peru Quiquira pochází z 10 malých farem o rozloze do 3 ha. Pěstují především odrůdy Bourbon a Typica, které díky vysoké nadmořské výšce (až 1 900 m n. m.) získala označení SHG. Typicky chladnější počasí výrazně prodlužuje dobu zrání – káva má tak více času na plné rozvinutí chuťového profilu. Po namočení se vhodné kávové třešně vytřídí, nechají se 12 hodin odležet a následně se vyloupají. Dalších 30 hodin probíhá fermentace, která se přeruší opětovným promytím a rozložením na slunci. Tam schnou přibližně 18 až 24 dní.

  Co byste o kávě měli vědět?

  • Odrůdy: Bourbon, Typica
  • Oblast: Belén, Peru
  • Nadmořská výška: 1 650–1 900 m n. m.
  • Období sklizně: červenec–listopad
  • Metoda zpracování: promytá
  • Stupeň pražení: 90±5 Agtron (Very light brown)

  Jak tedy chutná?

  Jako první z šálku ucítíte aroma mléčné čokolády a makadamových ořechů. V krémovém těle pak objevíte příjemnou sladkost lučního medu a jen náznak čokoládové hořkosti v dochuti. Vyváženou chuť navíc doplňují svěží tóny žlutého jablka.

  Pro koho jsou Exclusives kávy?

  Pro toho, kdo chce to nejlepší (a hlavně výběrovou kávu). O zrnkách víme úplně vše – od původu po samotné zpracování. Světlé pražení pak dává vyniknout jejich přirozenému charakteru. Chuťové profily jsou tak různorodé a tóny často opravdu výrazné.

  Parametry

  Hmotnost
  Hmotnost: 250 g
  250 g
  Forma
  Forma: Zrnková
  Zrnková
  Kusy1 ks
  Balení
  Balení: Sáček
  Sáček
  ŘadaExclusives
  Acidita7/10
  Hořkost
  2/10
  Sladkost7/10
  Stupeň pražení1/8
  Země původuPeru
  Druh100% arabika
  VlastnostiVýběrová
  Tělo6/10
  VýrobceAromaniac

  Káva si vás našla

  … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

  Pražírna Aromaniac

  Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


  Hodnocení (10)

  4.9
  10 hodnocení
  9x
  1x
  0x
  0x
  0x
  Tina Krupičková21. 7. 2023

  Ty kyselinky v kávě jsem se nejdříve bála, ale vůbec mi nakonec nevadila a kávu jsem si ani nesladila (běžně jsem si dávala 2 kostky cukru do kávy) Moc příjemná, lehčí káva.

  Eva Janoušková4. 3. 2023

  Vzhľadom na to, že mám najradšej juhoamerické kávy, táto chutila veľmi !

  Mária4. 3. 2023

  Rozhodne je to fajnová káva, je správne v exclusives. Pripravovala som si ju v moka konvičke a čisto subjektívne mi tam niečo chýbalo..našla som to v Keňa Kijajibbi.

  Dotazy a komentáře (1)

  Ivana25. 2. 2023

  Nejlepší káva jakou jsem kdy pila. Doporučuji všem, kteří mají rádi ne dobrou, ale výbornou kávu. Budu vaší stálou zákaznící.

  Pavel Zuska, Čerstvá Káva27. 2. 2023
  Hezký den, děkujeme Vám za milou zprávu. Máme radost, že Vám naše čerstvě pražená káva chutná.