+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10–17:30)

  Etiopie Bule Hora - zrnková, dóza, 250 g

  Káva Etiopie Bule Hora - zrnková
  Smetanově krémová, ale přesto svěží. Zrnka zpracovaná naturální metodou ukrývají pro ně typické ovocné tóny. Chuťový profil ale není výrazně kyselý. Naopak je perfektně vyvážený a jemný.
  • Hmotnost

   250 g

  • Forma

   Zrnková

  • Balení

   Dóza

  Dočasně vyprodáno
  349 Kč
  Kávě rozumíme

  Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

  Na nic nečekáme

  Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

  Pražíme si vlastní

  A fakt nám chutná, co vám?

  Máte nás rádi

  Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

  14 let na trhu

  14 let na trhu a ještě nekončíme

  Jen ta nejkvalitnější zrna

  Oblast Guji je svou kávou proslulá. Vděčí tomu nejen vysoko položeným plantážím, ale také sopečné půdě bohaté na živiny. Místní farmáři kávu sbírají většinou od října do února. Každou kávovou třešeň kontrolují a čekají, až skutečně plně dozraje. Sklizeň proto probíhá ručně a v několika etapách.

  Pečlivě vybrané třešně se pak dále zpracovávají naturální metodou. Tedy nejstarším a dnes odborníky vysoce ceněným způsobem. Pokud splní požadavky na kvalitu a zralost, uloží se na sušicí postele. Tam se na slunci nechávají schnout 7 až 10 dní a pravidelně se otáčí. Díky tomu zrnka získávají svou specificky krémovou chuť s ovocnými tóny.

  Jak tedy chutná?

  V chuti objevíte dokonalou kombinaci sladkých tónů se svěžestí ostružin a citrusů. To vše doplňuje jemná hořkost. Tělo kávy je smetanově krémové a hlavně perfektně vyvážené.

  Parametry

  Hmotnost
  Hmotnost: 250 g
  250 g
  Forma
  Forma: Zrnková
  Zrnková
  Kusy1 ks
  Balení
  Balení: Dóza
  Dóza
  ŘadaExplorers
  Acidita6/10
  Hořkost
  2/10
  Sladkost4/10
  Stupeň pražení2/8
  Země původuEtiopie
  Druh100% arabika
  Tělo6/10
  VýrobceAromaniac

  Káva si vás našla

  … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

  Pražírna Aromaniac

  Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


  Hodnocení (0)

  0 hodnocení
  0x
  0x
  0x
  0x
  0x

  Dotazy a komentáře (0)