+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Kostarika Hacienda Sonora - zrnková, 250 g

  Doporučujeme na espresso
  Sleva-33 %
  Výběrová káva Kostarika Hacienda Sonora - zrnková
  Pomeranč | Rozinky | Hořká čokoláda ~ pražená na espresso
  • Hmotnost

   250 g

  • Forma

   Zrnková

  • Balení

   Sáček

  Poslední 3 kusy skladem

  pošleme 24. 6. nebo

  Původní cena: 299 CZK

  199 Kč
  Kávě rozumíme

  Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

  Na nic nečekáme

  Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

  Pražíme si vlastní

  A fakt nám chutná, co vám?

  Máte nás rádi

  Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

  14 let na trhu

  14 let na trhu a ještě nekončíme

  Exkluzivní výběrovka Exclusives

  Kostarika Hacienda Sonora pochází z řady Exclusives, ve které najdete jen ty nejkvalitnější výběrové kávy. Každá z nich má svůj vlastní charakter. Světlé pražení nechává naplno rozvinout veškeré tóny ‒ včetně těch kyselých.

  Tady máte srovnání všech řad naší pražené kávy. Kdybyste si náhodou nebyli jistí, jestli je tohle váš šálek kávy.

  Rodinná farma ve stínu panenské přírody

  Celých 20 % rozlohy tvoří divoké lesy, které slouží jako útočiště původním druhům zvířat. Rozmanitý ekosystém zlepšuje vlastnosti bohaté vulkanické půdy, a tak se tu ve stínu daří více než 20 odrůdám kávovníků.

  Ty se tu ale ve velkém pěstují teprve od 70. let, kdy farmu Hacienda Sonora zdědil Alberto Guardia. Na sklonku milénia k ní přidružil i vlastní zpracovatelský závod. Díky tomu má perfektní kontrolu nad kvalitou zrn. A navíc tak mohl být mezi prvními, kteří se zaměřovali na v té době neobvyklé metody zpracování.

  A právě honey (tzv. medová) metoda propůjčuje naší Kostarice jedinečnou chuť. Kávové třešně se po vytřídění oloupají. Na kávě se nechá část dužiny, která obsahuje vysoké procento cukru. Během sušení tak dochází k fermentaci. Celý proces je velice citlivý – nezralé plody nebo přílišné kvašení můžou zničit výslednou chuť. Proto se zrnka neustále kontrolují a během sušení otáčejí.

  Co byste o kávě měli vědět?

  • Odrůda: Red Catuai
  • Oblast: Carrillos Alto a Sonora
  • Nadmořská výška: 1 300 m n. m.
  • Období sklizně: říjen–březen
  • Metoda zpracování: honey (medová)
  • Stupeň pražení: 90±5 Agtron (Very light brown)

  Jak tedy chutná?

  Z šálku ucítíte aroma lískových oříšků a čokolády. Sladkou chuť kakaového krému perfektně vyvažují tóny pomerančů a hořkost kakaa. Celkově je káva lehce krémová s intenzivní kakaovou dochutí. Její chuťový profil skvěle funguje v espressu a nápojích z něj.

  Pražiči radí...

  „Kostarika udělá při přípravě espressa v šálku největší parádu mezi 3. a 4. týdnem od upražení. Naplno se v té době rozvine chuť i aroma.“

  Pro koho jsou Exclusives kávy?

  Pro toho, kdo chce to nejlepší (a hlavně výběrovou kávu). O zrnkách víme úplně vše – od původu po samotné zpracování. Světlé pražení pak dává vyniknout jejich přirozenému charakteru. Chuťové profily jsou tak různorodé a tóny často opravdu výrazné.

  Parametry

  Hmotnost
  Hmotnost: 250 g
  250 g
  Forma
  Forma: Zrnková
  Zrnková
  Kusy1 ks
  Balení
  Balení: Sáček
  Sáček
  ŘadaExclusives
  Acidita6/10
  Hořkost
  3/10
  Sladkost6/10
  Stupeň pražení1/8
  Země původuKostarika
  Druh100% arabika
  VlastnostiVýběrová
  Tělo6/10
  VýrobceAromaniac

  Káva si vás našla

  … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

  Pražírna Aromaniac

  Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


  Hodnocení (8)

  4.5
  8 hodnocení
  5x
  2x
  1x
  0x
  0x
  Otakar Haška12. 6. 2024

  U této kávy jsem byl na vážkách s hodnocením. Když jsem z ní uvařil první espresso a udělal z něj flat white, náš domácí verdikt byl, že nám ani trochu nechutná (nechci užívat hrubších výrazů). Předpokládal jsem, že je to tím, že to chtělo jemnější mletí. Další dávku jsem tedy namlel jemněji, vytekla krásná káva v předepsaném čase. Ochutnal jsem ji - byla VYNIKAJÍCÍ. Našlehal jsem mléko, přilil ho do kávy a ... ...šálek jsem vylil. Tahle káva, ač skvělá, se vůbec nehodí na mléčné nápoje. Ale určitě bych ji doporučil vyzkoušet každému, kdo pije kávu bez mléka.

  Milan Koucký19. 2. 2024

  Výborná káva, příjemně kyselá. Dělá skvělé americano.

  Lukáš Běhal24. 9. 2023

  Není to můj šálek kávy, ale své fanoušky si jistě najde. Dělá skvělou cremu.

  Dotazy a komentáře (0)