+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10–17:30)

  Bolívie Juan Calani - zrnková, 250 g

  Doporučujeme na filtr
  Výběrová káva Bolívie Juan Calani - zrnková
  Zelené jablko | Pomeranč | Melasa ~ pražená na filtr
  • Hmotnost

   250 g

  • Forma

   Zrnková

  • Balení

   Sáček

  Skladem 5 ks

  pošleme hned zítra nebo

  349 Kč
  Kávě rozumíme

  Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

  Na nic nečekáme

  Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

  Pražíme si vlastní

  A fakt nám chutná, co vám?

  Máte nás rádi

  Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

  14 let na trhu

  14 let na trhu a ještě nekončíme

  Exkluzivní výběrovka Exclusives

  Bolívie Juan Calani pochází z řady Exclusives, ve které najdete jen ty nejkvalitnější výběrové kávy. Každá z nich má svůj vlastní charakter. Světlé pražení nechává naplno rozvinout veškeré tóny ‒ včetně těch kyselých.

  Tady máte srovnání všech řad naší pražené kávy. Kdybyste si náhodou nebyli jistí, jestli je tohle váš šálek kávy.

  Drogová válka na plantážích

  Panenská půda poskytuje dostatek živin, zatímco výška nad 1 750 m n. m. zase spoustu času k růstu a zrání. Zdánlivý ideál ale ničí letité protěžování koky. I když pěstování kávy v Bolívii finančně podporovalo USA v rámci svého boje proti drogám. To v roce 2006 zatrhl prezident Evo Morales, který byl v obchodování s kokou sám zainteresovaný.

  Zanedbaná infrastruktura, mizivá podpora státu, kácení pralesů a minimální vzdělání farmářů – to všechno se snaží změnit společnost Atoq coffee. V bolivijské kávě totiž vidí obrovský potenciál. A nejen proto, že se jedná o jedny z nejvýše položených, ale zároveň nejdál od rovníku ležících plantáží vůbec.

  Překážky úplně všude

  Jenže farmáři až do sklonku milénia čerpali ze zastaralých materiálů, které se šířily po přerozdělení půdy původním rodinám v roce 1953. A to společně s drogovým lobby způsobuje dlouhodobý (a docela strmý) pokles vypěstované kávy.

  Naše Bolívie pochází z farmy vlastněné Juanem Calanim. Ten patří k jedné z 25 rodin, které se zapojily do programu Atoq coffee. I díky tomu v roce 2021 jeho káva vyhrála národní pohár producentů. Kávové třešně jsou zpracovány honey metodou, takže se nechávají fermentovat s částí sladké dužiny. Výsledná chuť je tak sladká a ovocná.

  Pražiči radí…

  „Její ovocná chuť vynikne hlavně na filtru. Úplně nejvíc z kávy dostanete od 6. dne po upražení. Takže ji doporučujeme pít vlastně hned, co vám přijde.”

  Co byste o kávě měli vědět?

  • Odrůdy: Red Catuai
  • Oblast: Yungas de Cochabamba, Bolívie
  • Nadmořská výška: 1 750 m. n. m.
  • Období sklizně: červen – říjen
  • Metoda zpracování: honey (medová)
  • Stupeň pražení: 90±5 Agtron (Very light brown)

  Jak tedy chutná?

  V šálku najdete hned několik druhů ovoce. Tóny zeleného jablka a pomeranče vyvažuje sladkost malin a melasy. Jen v náznaku ucítíte ořechy v čokoládě, které kávě propůjčují téměř neznatelnou hořkost.

  Pro koho jsou Exclusives kávy?

  Pro toho, kdo chce to nejlepší (a hlavně výběrovou kávu). O zrnkách víme úplně vše – od původu po samotné zpracování. Světlé pražení pak dává vyniknout jejich přirozenému charakteru. Chuťové profily jsou tak různorodé a tóny často opravdu výrazné.

  Parametry

  Hmotnost
  Hmotnost: 250 g
  250 g
  Forma
  Forma: Zrnková
  Zrnková
  Balení
  Balení: Sáček
  Sáček
  ŘadaExclusives
  Acidita7/10
  Hořkost
  2/10
  Sladkost7/10
  Stupeň pražení1/8
  Země původuBolívie
  Druh100% arabika
  VlastnostiVýběrová
  Tělo6/10
  VýrobceAromaniac

  Káva si vás našla

  … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

  Pražírna Aromaniac

  Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


  Hodnocení (1)

  5
  1 hodnocení
  1x
  0x
  0x
  0x
  0x
  Tereza Laudová12. 9. 2023

  1 den objednáno, 2. den nám již dělala společnost na snídani a moc jsme si pochutnali.

  Dotazy a komentáře (0)