+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Dominikánská republika Barahona, zrnková, 250g

  Káva Dominikánská republika Barahona, zrnková
  Káva Dominikánská republika Barahona, často také označovaná jako Santo Domingo Barahona, pochází právě z provincie Barahona v jihozápadní části Dominikánské republiky. Je považována za nejlepší kávu produkovanou v této zemi.
  • Hmotnost

   250 g

  • Forma

   Zrnková

  • Balení

   Sáček

  Skladem > 50 ks

  pošleme hned zítra

  229 Kč

  V rámci předplatného za 171,75 Kč
  Máme i další varianty:
  Dominikánská republika Barahona, mletá, 250g
  250 g, mletá, v sáčku

  249 Kč

  Kávě rozumíme

  Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

  Na nic nečekáme

  Objednávky do 13:30 posíláme ten samý den

  Pražíme si vlastní

  A fakt nám chutná, co vám?

  Máte nás rádi

  Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

  14 let na trhu

  14 let na trhu a ještě nekončíme

  V dobách dávných, v roce 1720, vydal se Francouz Gabriel de Clieu z návštěvy krále Ludvíka XIV. na dlouhou plavbu k ostrovu Martinique. Vezl s sebou dar z majetku královského - dvě rostliny kávovníku. Legenda praví, že při proplouvání Atlantikem nastalo naprosté bezvětří a de Clieu uvízl na širém moři. Jak šly dny dál, zásoby docházely a rostliny začaly uvadat. Gabriel de Clieu obětoval svoji poslední zásobu vody kávovníkům. Zanedlouho začalo opět foukat, plachty se napnuly a de Clieu šťastně doplul na Martinique i s jednou rostlinkou, která díky jeho oběti přežila. Mezi lety 1725 a 1735 se pak rostlinky dostaly na ostrov Hispaniola, kde dnes leží Dominikánská republika. V tamější bohaté půdě začaly kávovníky hojně růst a daly vzniknout dnes jedněm z nejstarších kávových plantáží Nového Světa...

  o kávě

  Káva označovaná jako Barahona z Dominikánské republiky je opravdovým gurmánským zážitkem. Díky její plné a sladké chuti, velmi nízké kyselosti a vynikajícímu aroma je nejen považována za nejlepší kávu Dominikánské republiky, ale dokonce je často přirovnávána ke slavné jamajské Blue Mountain.

  o zemi, kde se káva pěstuje

  Region Barahona v Dominikánské republice se může chlubit opravdu unikátním podnebím pro pěstování - celoroční deště, teplé oceánské proudy a mírné pasáty, to vše jsou ideální podmínky pro dlouhé vegetační období. Díky tomu se mohou kávové plody otevírat pomalu, což zaručuje perfektní kvalitu. V Dominikánské republice je tamější káva vzhledem ke své vysoké kvalitě a nízké kyselosti natolik ceněná a oblíbená, že oproti jiným středoamerickým a latinskoamerickým zemím, které většinu kávy vyvážejí, jí hodně zůstává na ostrově, kde je považována za elixír života. V roce 2007 bylo v Dominikánské republice 50.000 pěstiteli vyprodukováno 4.500 tun kávy k exportu.

  chuť kávy

  Pro kávu Dominikánská republika Barahona je charakteristická sladká, bohatá plná chuť s velmi jemnou kyselostí. Výtečné aroma je už jen příjemným doplňkem toho, co se odehraje ve Vašich ústech hned po prvním doušku této kávy...

  Parametry

  Hmotnost
  Hmotnost: 250 g
  250 g
  Forma
  Forma: Zrnková
  Zrnková
  Kusy0 ks
  Balení
  Balení: Sáček
  Sáček
  ŘadaEssentials
  Acidita1/10
  Hořkost
  8/10
  Sladkost5/10
  Stupeň pražení3/8
  Země původuDominikánská republika
  Druh100% arabika
  Tělo8/10
  VýrobceAromaniac

  Káva si vás našla

  … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

  Pražírna Aromaniac

  Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


  Hodnocení (19)

  4.9
  19 hodnocení
  18x
  1x
  0x
  0x
  0x
  Otakar Haška12. 6. 2024

  Výborná káva s bohatou cremou, skvělá na flat white či capuccino.

  Petra M.13. 2. 2024

  Tohle je úplně nejvíc nejlepší káva, kterou si od Vás kupuji snad od začátku, co u Vás nakupuji, a to už pár let. Kupuji i jiné kávy, ale tahle je top. Pití kávy je pro mě i takový vyklidňující rituál ????.

  Luboš Řežábek6. 3. 2023

  Výborná ;-)

  Dotazy a komentáře (16)

  Kateřina8. 10. 2023
  Pražení

  Dobrý den, již spoustu let u vás objednávám Dominikánskou zrnkovou kávu a ač jsem vyzkoušela spoustu jiných, zatím jsem nenašla kávu, která by mi chutnala víc. Bohužel v poslední zásilce mi přijde, že je káva méně pražená, než bývala v minulosti a mně osobně díky tomu moc nechutná. Dodávka z letošního června. Bude takto méně pražená i nadále nebo to byla nějaká jednorázová záležitost?

  Veronika Zadáková, Aromaniac10. 10. 2023
  Dobrý den, těší nás, že máte naši kávu ráda. :) Světlejší pražení byla pouze jednorázová záležitost, omlouváme se. Pokud máte zájem, kávu nám můžete reklamovat a my Vám rádi zašleme čerstvě praženou. :)
  Balu13. 12. 2022
  Zaujímavá káva

  Po otvorení ma prekvapila veľmi intenzívna dosť horká vôňa a tmavá farba. Takisto aj chuť po príprave (handpresso) je pomerne dosť horká a intenzívna. Túto kávu bez trošky cukru asi nedám, ale s trochou trstinového cukru bol výsledok porovnateľný s tmavou čokoládou 90+ %. Dobrá, ale pre mňa osobne nie na každodenné pitie.

  Veronika Zadáková, Aromaniac14. 12. 2022
  Dobrý den, děkujeme Vám za recenzi kávy. Dominikánská republika Barahona se řadí mezi více intenzivní a hořké kávy.
  Tomáš2. 10. 2020
  Velejemná

  Potvrzuji názory ostatních, tahle káva je definicí jemnosti. Bohužel pro můj jazyk až příliš jemná, také aroma je slabší oproti jiným kávám. Každopádně pokud hledáte skutečně sladoučkou kávu s jemnou chutí - tahle je určitě favoritem, jen počítejte s tím, že vám možná bude malinko chybět plnější chuťový profil & silnější aroma. Osobně již znovu neobjednám, preferuji jiná zrna (Kolumbie, Etiopie), ale za zkušenost to stálo. Své fanoušky si jistě najde!

  Monika Ludmilová, Čerstvá Káva6. 10. 2020
  Dobrý den, děkujeme Vám za zpětnou vazbu. Věříme, že bude přínosem pro naše zákazníky. Budeme moc rádi, pokud se k nám pro kávu, třeba právě tu kolumbijskou, brzy vrátíte :)