+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Dominikánská republika Barahona, zrnková, dóza, 250g

  Káva Dominikánská republika Barahona, zrnková
  Balení v luxusní dárkové dóze. Káva Dominikánská republika Barahona, často také označovaná jako Santo Domingo Barahona, pochází právě z provincie Barahona v jihozápadní části Dominikánské republiky. Je považována za nejlepší kávu produkovanou v této zemi.
  • Hmotnost

   250 g

  • Forma

   Zrnková

  • Balení

   Dóza

  Dočasně vyprodáno
  279 Kč

  V rámci předplatného za 209,25 Kč
  Máme i další varianty:
  Dominikánská republika Barahona, zrnková, 250g
  250 g, zrnková, v sáčku

  229 Kč

  Dominikánská republika Barahona, mletá, 250g
  250 g, mletá, v sáčku

  249 Kč

  Kávě rozumíme

  Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

  Na nic nečekáme

  Objednávky do 13:30 posíláme ten samý den

  Pražíme si vlastní

  A fakt nám chutná, co vám?

  Máte nás rádi

  Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

  14 let na trhu

  14 let na trhu a ještě nekončíme

  V dobách dávných, v roce 1720, vydal se Francouz Gabriel de Clieu z návštěvy u krále Ludvíka XIV. na dlouhou plavbu k ostrovu Martinique. Vezl s sebou dar z majetku královského - dvě rostliny kávovníku. Legenda praví, že při proplouvání Atlantikem nastalo naprosté bezvětří a de Clieu uvízl na širém moři. Jak šly dny dál, zásoby docházely a rostliny začaly uvadat. Gabriel de Clieu obětoval svoji poslední zásobu vody kávovníkům. Zanedlouho začalo opět foukat, plachty se napnuly a de Clieu šťastně doplul na Martinique i s jednou rostlinkou, která díky jeho oběti přežila. Mezi lety 1725 a 1735 se pak rostlinky dostaly na ostrov Hispaniola, kde dnes leží Dominikánská republika. V tamější bohaté půdě začaly kávovníky hojně růst a daly vzniknout dnes jedněm z nejstarších kávových plantáží Nového Světa...

  o kávě

  Káva označovaná jako Barahona z Dominikánské republiky je opravdovým gurmánským zážitkem. Díky její plné a sladké chuti, velmi nízké kyselosti a vynikajícímu aroma je nejen považována za nejlepší kávu Dominikánské republiky, ale dokonce je často přirovnávána ke slavné jamajské Blue Mountain.

  o zemi, kde se káva pěstuje

  Region Barahona v Dominikánské republice se může chlubit opravdu unikátním podnebím pro pěstování - celoroční deště, teplé oceánské proudy a mírné pasáty, to vše jsou ideální podmínky pro dlouhé vegetační období. Díky tomu se mohou kávové plody otevírat pomalu, což zaručuje perfektní kvalitu. V Dominikánské republice je tamější káva vzhledem ke své vysoké kvalitě a nízké kyselosti natolik ceněná a oblíbená, že oproti jiným středoamerickým a latinskoamerickým zemím, které většinu kávy vyvážejí, jí hodně zůstává na ostrově, kde je považována za elixír života. V roce 2007 bylo v Dominikánské republice 50.000 pěstiteli vyprodukováno 4.500 tun kávy k exportu.

  chuť kávy

  Pro kávu Dominikánská republika Barahona je charakteristická sladká, bohatá plná chuť s velmi jemnou kyselostí. Výtečné aroma je už jen příjemným doplňkem toho, co se odehraje ve Vašich ústech hned po prvním doušku této kávy...

  Parametry

  Hmotnost
  Hmotnost: 250 g
  250 g
  Forma
  Forma: Zrnková
  Zrnková
  Kusy0 ks
  Balení
  Balení: Dóza
  Dóza
  ŘadaEssentials
  Acidita1/10
  Hořkost
  8/10
  Sladkost5/10
  Stupeň pražení3/8
  Země původuDominikánská republika
  Druh100% arabika
  Tělo8/10
  VýrobceAromaniac

  Káva si vás našla

  … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

  Pražírna Aromaniac

  Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


  Hodnocení (8)

  4.5
  8 hodnocení
  7x
  0x
  0x
  0x
  1x
  7. 5. 2024

  ++

  19. 2. 2024

  zatím nevyzkoušeno, nemohu hodnotit, ale Vaše kávy jsou super, tak pevně věřím, že i ty 2 zakoupené kávy, taky budou super

  18. 2. 2024

  Mám ji poprvé, zatím nevím.

  Dotazy a komentáře (3)

  Kamila11. 6. 2021

  Dobrý den, je káva spíše na espreso nebo filtr? Děkuji

  Monika Vaněčková, Čerstvá Káva14. 6. 2021
  Dobrý den, káva je pražena na střední stupeň, tedy City Plus. Při jejím využití záleží především na Vašich chuťových preferencích, ale samozřejmě ji lze vychutnat jak na espresso tak na filtr.
  Jiří Žemlička18. 12. 2017
  Datum pražení

  Dobrý den, dnes jsem obdržel tuto kávu. Mohu se Vás zeptat na datum pražení v těchto vánočních dózách? Děkuji

  Petra Malhausová, Čerstvá Káva19. 12. 2017
  Dobrý den, datum pražení je odečtem 1 roku od data minimální trvanlivosti, které je uvedeno na obale. Jelikož v těchto předvánočních časech máme objednávky na naši kávu opravdu veliké, tak pražení probíhá téměř nepřetržitě. Vaše káva bude nejspíše pražena tento nebo minulý týden, záleží, kdy byla zásilka expedována z našeho skladu.
  Honza10. 2. 2012
  Hodnocení

  Dle mého názoru nejlepší káva, kterou nabízíte. Výtečná chuť, doporučuji všem.