+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Guatemala Tres Maria, zrnková, 250g

  Káva Guatemala Tres Maria, zrnková
  Guatemalská káva Tres Maria pochází z regionu Huehuetenango a vyniká svojí plnou, delikátně sladkou, naprosto vyváženou chutí s vinnými tóny a příjemnou kyselostí, stejně jako úchvatným aroma.
  • Hmotnost

   250 g

  • Forma

   Zrnková

  • Balení

   Sáček

  Skladem > 50 ks

  pošleme 15. 7.

  169 Kč

  V rámci předplatného za 126,75 Kč
  Máme i další varianty:
  Guatemala Tres Maria, mletá, 250g
  250 g, mletá, v sáčku

  189 Kč

  Kávě rozumíme

  Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

  Na nic nečekáme

  Objednávky do 13:30 posíláme ten samý den

  Pražíme si vlastní

  A fakt nám chutná, co vám?

  Máte nás rádi

  Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

  14 let na trhu

  14 let na trhu a ještě nekončíme

  Již v roce 1750 přepraven byl kávovník jezuity do Guatemaly, avšak jen jako okrasná rostlina. Padesát let poté Guatemala prodělala obrovské ztráty kvůli útoku sarančat na rozhlehlé plantáže indigovníků, její tehdejší hlavní zemědělské plodiny, které korunoval za dalších padesát let úpadek zájmu evropského chemického průmyslu o indigo. A tak guatemalská vláda rozhodla o využití kávy jako nové primární plodině na export do Evropy a v roce 1868 jako podporu tohoto strategického tahu rozdala více než milion semen kávovníku tamějším farmářům...

  o kávě

  Vzhledem k výborným podnebným podmínkám je chuť guatemalské kávy tak zajímavá a vyvážená, že je odborníky často řazena mezi nejlepší kávy světa. Pěstuje se v různých nadmořských výškách, což nabízí mnohem širší a zajímavější možnosti výběru kávových zrn.

  o zemi, kde se káva pěstuje

  Pěstování kávy je v Guatemale rozděleno do 8 hlavních regionů, na 5 z nich jsou pohoří sopečného původu. Každý region nabízí mírně odlišné podnebné podmínky vzhledem k různým nadmořským výškám, díky čemuž má káva z každého regionu svoji charakteristickou chuť. Káva Guatemala Tres Maria, kterou Vám nabízíme, pochází z oblasti Huehuetenango, jedné ze tří nevulkanického původu. Tato oblast nabízí nejvíce vlhkosti a pěstování v nejvyšší nadmořské výšce, až 2000 m.n.m., běžně kolem 1500 - 1800 m.n.m., což je způsobeno především horkými vlhkými proudy z Mexika.

  chuť kávy

  Pro guatemalské kávy je charakteristická sladká a vyvážená chuť s příjemnou kyselostí, kterou káva z oblasti Huehuetenango doplňuje o vinné tóny.

  Parametry

  Hmotnost
  Hmotnost: 250 g
  250 g
  Forma
  Forma: Zrnková
  Zrnková
  Kusy0 ks
  Balení
  Balení: Sáček
  Sáček
  ŘadaEssentials
  Acidita2/10
  Hořkost
  7/10
  Sladkost4/10
  Stupeň pražení3/8
  Země původuGuatemala
  Druh100% arabika
  Tělo6/10
  VýrobceAromaniac

  Káva si vás našla

  … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

  Pražírna Aromaniac

  Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


  Hodnocení (33)

  4.9
  33 hodnocení
  30x
  3x
  0x
  0x
  0x
  Pavel1. 2. 2024

  Pražení uvedené na obalu neodpovídá realitě, jedná se spíš o medium-dark, není to ale takové uhlí (i chuťově) jako Honduras, toto se celkem pít dá.

  Libor Ondrušek15. 3. 2023

  Super kava, mam ji moc rad a je pro me druha nejlepsi tady.

  Igor Sedlák5. 3. 2023

  Guatemalská káva je u nás doma tradiční stálicí. I při zachování silné chuti má nepatrnou kyselinku a hlavně příjemnou sladkost. Vynikající na odpolední posezení, nebo pro vychutnání pravidelné pauzy.

  Dotazy a komentáře (13)

  Martin28. 7. 2022
  Styl pražení

  Dobrý den, minulý týden jsem si objednal jako již mnohokrát tuto kávu. Nemohlo mi však uniknout, že oproti předchozím dodávkám tato byla upražena výrazně světlejší než doposud, což změnilo aciditu i celkovou chuť kávy. Osobně mi u vás vyhovovalo právě to tmavé pražení. Chtěl bych se zeptat, zda se jedná o změnu trvalou a zda se změní styl pražení i u ostatních druhů.z vaší nabídky. Děkuji za odpověď. Martin

  Pavel Zuska, Čerstvá Káva28. 7. 2022
  Hezký den, děkujeme Vám za podnět k pražení. Informaci předáme co nejdříve našim kolegů do pražírny. Pokud si přejete balíček s kávou vyměnit či reklamovat, napište nám prosím na e-mail s přiloženými fotografiemi kávových zrn v příloze. Děkujeme za pochopení.
  Jiří Kadleček23. 3. 2022
  Káva se chová nějak "divně"...

  Tato káva se chová velice odlišně od jiných (z jiných prodejen). Mletí proběhne na extrémně jemnější stupeň, aniž bych měnil hrubost mlýnku. Na obvyklé mletí okamžitě zacpe sítko espressa a neprojde ani kapka. Abych vůbec protlačil vodu přes sítko, musel jsem posunout mlýnek asi o 5 stupňů k hrubosti, a i tak to je na hraně. Asi to má co do činění s pražením...(?) Uvidím jak dopadne Dominikánská.

  Pavel Zuska, Čerstvá Káva23. 3. 2022
  Hezký den, závisí to opravdu na spoustu faktorech. Jedna z příčin právě může být hrubost mletí nebo druh kávy a způsob jejího pražení. Určitě doporučujeme, aby hrubost kávy pro espresso do sítka nebyla příliš jemná, ale ani ne hrubá. Přikládáme zde odkaz jak zvolit správnou hrubost mletí pro různé přípravy káv: https://www.cerstvakava.cz/akademie/jak-namlit-kavu-pro-ruzne-zpusoby-pripravy/
  Zuzana9. 3. 2022
  divná chuť

  Dobrý deň, kávu som u Vás objednala 23.2.(dátum spotreby 16.2.2023) Káva má chuť umelej hmoty, nedá sa piť. Neviem čo sa mohlo stať, pretože túto kávu som už u Vás objednávala a určite nechutila takto odporne. Mlela som ju na elektrickom aj ručnom mlynčeku. Vonia skvele, chuť je naozaj odporná. Všetky Vaše kávy sú vynikajúce, tak toto ma fakt mrzí.

  Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva9. 3. 2022
  Dobrý den, je nám velice líto, že nejste spokojená s naší kávou. Na její kvalitě si vždy velmi zakládáme a veškerou naší upraženou kávu pečlivě kontrolujeme. V případě, že káva neodpovídá standardům, pravděpodobně došlo k pochybení při pražení, nicméně výkyvy při pražení se vyskytují zcela výjimečně. Kávu nám můžete samozřejmě reklamovat a zanést nebo zaslat na naši prodejnu na Praze 7. Jakmile kávu obdržíme, zahájíme reklamační řízení a její kvalitu prověří náš reklamační technik společně s naším pražičem. O výsledku budete následně informována.