Z důvodu stěhování skladu máme nyní větší množství položek dostupné až od 24. 6., sledujte, prosíme, informace u produktů.
Objednávky přijaté ve čtvrtek 20. 6. po 15:30 a v pátek 21. 6. budeme expedovat v pondělí 24. 6.
+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Jak šel čas: 101 let tradičních mlýnků LODOS

  S českou manufakturou LOmnické DOmácí Strojky máme hodně společného. Všechno dělají poctivě, ručně a nádherně to u nich voní. Akorát, že ne kávou, ale dřevem. Svůj příběh vypráví pořád s úsměvem a samozřejmě kávou v ruce.
  Jak šel čas: 101 let tradičních mlýnků LODOS

  Vzpomínky a tradice Miroslava Pěničky

  S Miroslavem Pěničkou jsme strávili celý den. A zvládli bychom klidně dalších 100. Příběh jejich firmy je totiž neskutečný. Z malého města se dostali do celého světa. A k mlýnkům přidali další strojky. Třeba desítky tisíc lisů na česnek každý rok putují do Švédska. A možná ho máte doma v šuplíku i vy.

  Pan Pěnička nám taky prozradil, jaký ze svých mlýnků má on sám nejradši.

  Rodinná historie mlýnků sahá až do roku 1923, kdy se o ně starali bratři Ouhrabkové, děda a strýc nynějšího majitele. Komunistický režim manufakturu znárodnil a poničil, co se dalo. V roce 1991 ji ale získal pan Pěnička zpátky a od té doby stojí v jejím čele.

  Chcete mlít kávu jako zakladatel Ouhrabka?

  Sám pan Pěnička se k celokovovému mlýnku Istanbul rád vrací. A dodnes používá ten, který v ruce držel jeho děda. Je totiž skladný, elegantní, bytelný a vhodný na všechny hrubosti mletí – od džezvy až po french press.