Z důvodu stěhování skladu máme nyní větší množství položek dostupné až od 24. 6., sledujte, prosíme, informace u produktů.
Objednávky přijaté ve čtvrtek 20. 6. po 15:30 a v pátek 21. 6. budeme expedovat v pondělí 24. 6.
+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Keňa Top Masai, zrnková, 250g

  Káva Keňa Top Masai, zrnková
  Jedna z nejkvalitnějších arabik získává svoji sílu ve vysokých nadmořských výškách. Překvapí harmonií chuti, která vás s každým šálkem přenese blíž jižním svahům hory Mt. Kenya do obydlí Masajů, po kterých získala své jméno...
  • Hmotnost

   250 g

  • Forma

   Zrnková

  • Balení

   Sáček

  Skladem > 20 ks

  pošleme hned zítra nebo

  269 Kč

  V rámci předplatného za 201,75 Kč
  Máme i další varianty:
  Keňa Top Masai, mletá, 250g
  250 g, mletá, v sáčku

  289 Kč

  Keňa Top Masai, zrnková, dóza, 250g
  250 g, zrnková, v dóze

  319 Kč

  Keňa Top Masai, mletá, dóza, 250g
  250 g, mletá, v dóze

  339 Kč

  Kávě rozumíme

  Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

  Na nic nečekáme

  Objednávky do 15:30 posíláme ten samý den

  Pražíme si vlastní

  A fakt nám chutná, co vám?

  Máte nás rádi

  Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

  14 let na trhu

  14 let na trhu a ještě nekončíme

  Keňa AA Top Masai

  Směrem jižním od Mt. Kenya, sopky dávno vyhaslé, jež okolí svými třemi vrcholy udivuje, pěstuje se arabica, již kávy chtiví celého světa považují za jednu z nejlepších, kterou může člověk okusit. Jméno dali jí Masajové, prostí obyvatelé savan místních, chuť darovalo jí keňské slunce.

  o kávě

  Unikátní káva s čistým profilem, velmi příjemná a chuťově výrazná. Sílu jí dávají sezónní deště a nakyslá půda jižních svahů vyhaslé sopky Mt. Kenya.

  o zemi, kde se káva pěstuje

  Keňa? Rozlehlé národní parky v nekonečných savanách, Kilimandžáro, nejvyšší hora černého kontinentu s čepicí sněhu kolem vrcholu, Mombasa, přístav, kde se psaly dějiny Afriky. A také káva. Její pražení bylo v Keni známé již kolem roku 1400, pěstovat se zde začala po roce 1892, kdy byly se sousední Tanzanie dovezeny první sazenice arabiky. Dnes patří Keňa mezi významné světové producenty kávy, arabika z plantáží kolem hory Mt. Kenya, pěstovaná ve vysokých nadmořských výškách tradičním způsobem, patří k nejžádanějším na trhu.

  chuť kávy

  Překvapuje naprosto vyváženou a čistou chutí, v níž se prolíná acidita mandarinek a pomerančů s ovocnou sladkostí třešní a lehce kořeněným a vinným nádechem. Sametově plné tělo Keni doplňuje jemný čokoládový aftertaste.

  Parametry

  Hmotnost
  Hmotnost: 250 g
  250 g
  Forma
  Forma: Zrnková
  Zrnková
  Kusy0 ks
  Balení
  Balení: Sáček
  Sáček
  ŘadaEssentials
  Acidita4/10
  Hořkost
  6/10
  Sladkost3/10
  Stupeň pražení3/8
  Země původuKeňa
  Druh100% arabika
  Tělo7/10
  VýrobceAromaniac

  Káva si vás našla

  … protože jednou si najde každého. Vážně. Jen se musí vědět jak na ní. Zrnka u nás pražíme každý den po malých dávkách. To aby byla stále čerstvá. K vám se tak nedostanou žádná, která by byla starší než pár dnů. Nechceme vám totiž nabízet nic, co sami nepijeme. Proto si pečlivě vybíráme, co nám projde pražičkou a co se vám pak objeví doma v šálku.

  Pražírna Aromaniac

  Od roku 2007, kdy jsme s kávou začali, jsme (si) toho vypili až až. A právě otevření vlastní pražírny bylo to, co nám postupně začalo dávat větší a větší smysl. Skutečně totiž věříme, že chuti a vůni kávy může propadnout kdokoliv. A o to se teď staráme. Staráme se o to, aby si káva každého našla.


  Hodnocení (10)

  5
  10 hodnocení
  10x
  0x
  0x
  0x
  0x
  Michal Kondelík14. 2. 2024

  Skvělá vůně! Ještě lepší chuť! Chtěl jsem jet na safari do Tsavo nebo Amboseli. Teď mi stačí objednat tuhle kávu a můžu tam být každé ráno.

  Miloš Sova4. 3. 2023

  výborné

  Radek Skočdopole4. 3. 2023

  Opravdu nádherná vůně. Chuť nikterak nezaostává.

  Dotazy a komentáře (7)

  Václav Brunnhofer31. 7. 2022
  Druh zpracování / Uzavíratelné obaly

  Dobrý den, Dva dotazy: 1. Jaký druh zpracovaní kávy se používá u Top Masai? 2. Poslední dobou jste přestali kávu posílat v uzavíratelných obalech, proč? Děkuji, Václav Brunnhofer

  Kateřina Coubalová, Čerstvá Káva1. 8. 2022
  Hezký den, milý Václave. Děkujeme Vám za komentář. Káva se zpracovává jako promytá - washed. Pokud máte zájem o uzavíratelné obaly, můžete nám vždy k objednávce napsat poznámku a my to dle žádosti vyřídíme kolegům. :) Kateřina, ČERSTVÁ KÁVA
  Miroslav Horák13. 7. 2022

  Jednoznačně nejlépe vyvážená chuť kávy (rád se k Vám vracím pravě pro TopMasai). Také bych se přikláněl k možnosti středního pražení i u ostatních kávových zrn, kterým to rozhodně jen prospěje.

  Kateřina Coubalová, Čerstvá Káva13. 7. 2022
  Dobrý den, mockrát děkujeme za Váš komentář. Vaší žádost určitě zvážíme. Kateřina, ČERTSVÁ KÁVA
  Jaroslav Petránek26. 11. 2021
  Recenze

  Top Masai je více pražená a málo acidní. Střední pražení by ji určitě prospělo více. Zkuste prosím nabízet i středně praženou variantu. Kenya Gichathaini je ve srovnání jednoznačný vítěz. Otázka chuti je subjektivní, nicméně milovníky kávy s nízkou aciditou Top Masai určitě osloví. S ohledem na členy domácnosti kupuji obě. :)

  Monika Vaněčková, Čerstvá Káva29. 11. 2021
  Dobrý den, děkujeme Vám za zpětnou vazbu a cenný podnět k rozšíření naší nabídky, který předáme kompetentní osobě. Pokud preferujete méně pražené kávy, rádi bychom Vám také doporučili naši stříbrnou řadu káv, kde aktuálně nabízíme kávy Nikaragua Fincas Mierisch a Salvador Santa Ana.