+420 277 277 949Po–Pá: 8:30–17:00
(prodejna 10:30–13, 14–18)

  Chemex Classic (CM-10A) - na 10 šálků

  Sleva-51 %
  Chemex Classic (CM-10A)
  Chemex Classic je tradičním nástrojem k přípravě kávy pro opravdové fajnšmekry. Nabízí příznivou cenu i snadnou obsluhu a zamiluje si ho každý, kdo si rád vychutnává i ty nejjemnější chuťové nuance skvělé kávy.
   Poslední 4 kusy skladem

   pošleme hned zítra

   Původní cena: 2399 CZK

   1 182 Kč
   Máme i další varianty:
   Chemex Classic (CM-6A) - na 6 šálků
   Na 6 šálků (890 ml)

   899 Kč

   Chemex Classic (CM-1C) - na 3 šálky
   Na 3 šálky (440 ml)

   899 Kč

   Chemex Classic (CM-8A) - na 8 šálků
   Na 8 šálků (1,18 l)

   999 Kč

   Kávě rozumíme

   Hodně ji pijeme, ale taky o ní hodně víme

   Na nic nečekáme

   Objednávky do 13:30 posíláme ten samý den

   Pražíme si vlastní

   A fakt nám chutná, co vám?

   Máte nás rádi

   Nebo nám aspoň píšete krásné recenze

   14 let na trhu

   14 let na trhu a ještě nekončíme

   Kdysi ho milovala celá Amerika a našli byste ho ve většině domácností. Chemex je dílem excentrického chemika Petera Schlumbohna, který ho vytvořil v roce 1940 a brzy se s ním dostal na stránky časopisů i do prestižních kolekcí moderního designu. Čím byl Chemex tak výjimečný?

   Jak již naznačuje jeho název, vycházel ze zkušeností svého tvůrce s laboratorním vybavením i chemií jako takovou. Než Schlumbohn svůj nejúspěšnější vynález navrhl, důkladně studoval proces louhování kávy a navrhl Chemex tak, aby s ním, dle jeho vlastních slov, mohl „připravit výbornou kávu i naprostý trouba“.

   Precizní filtrace

   Aby z přípravy dokonalého šálku kávy udělal skutečně snadnou věc, musel Schumbohn především navrhnout způsob perfektní filtrace kávy. Proto vymyslel speciální silné filtry, které jsou jedním z důvodů, proč Chemex dokáže nabídnout kávu tak jasné a čisté chuti. Mezi ty další patří samozřejmě promyšlený tvar a použití borosilikátového skla, které ani náznakem neovlivňuje chuť výsledného produktu.

   Forma sladěná s funkcí

   Design Chemexu je ve své podstatě primitivní. Vychází z chemického zařízení nazývaného Erlenmeyerova baňka. Ta je v horní části protažena do tvaru přesýpacích hodin a doplněna o dřevěný „korzet“ v nejužší části, který umožňuje bez problémů uchopit i Chemex plný horké vody. Sladění formy a funkce se u Chemexu podařilo natolik dobře, že byl již tři roky po svém představení zařazen do exkluzivní kolekce designu v Muzeu moderního umění v New Yorku.

   Dostupné řešení pro náročné

   Obrovskou popularitu si Chemex v době, kdy ještě nebyly běžné automatické kávovary, získal především díky snadné obsluze a konzistentně špičkovým výsledkům. Stačí použít vodu o správné teplotě a je téměř nemožné kávu v Chemexu zkazit. Přitom je legendární aparát dostupný téměř každému – a navíc bude představovat elegantní doplněk vaší kuchyně.

   Kávovar Chemex Classic v kostce:

   • Legendární design
   • Špičková kvalita filtrace
   • Snadná obsluha
   • Vynikající chuť kávy
   • Dostupný ve velikosti na 3, 6, 8 a 10 šálků

   Parametry

   Typ překapávačeChemex
   VýrobceCHEMEX

   Hodnocení (0)

   0 hodnocení
   0x
   0x
   0x
   0x
   0x

   Dotazy a komentáře (0)